Pomimo deklarowanego przez premier Ewę Kopacz oburzenia brakiem postępów śledztwa prowadzonego przez prokuraturę, politycy koalicji PO-PSL nie dopuścili pod obrady Sejmu wniosku o stworzenie komisji śledczej w sprawie afery taśmowej. Kopacz twierdzi, że taka komisja byłaby „tylko i wyłącznie grą polityczną”.

Wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie afery podsłuchowej złożył PiS już we wrześniu 2014 roku. Podczas czwartkowego głosowania w sejmie został on odrzucony większością głosów posłów PO i PSL (w sumie 242 głosy przeciw). Za stworzeniem komisji opowiedzieli się politycy PiS, SLD, Zjednoczonej Prawicy, Ruchu Palikota i większość niezrzeszonych (w sumie 192 głosy za).

Odrzucony wniosek wskazywał na konieczność zbadania działań służb specjalnych, policji i samego rządu w związku z ujawnionymi w nagraniach informacjami o nieprawidłowościach i korupcji. Ewa Kopacz i jej sejmowi poplecznicy – pomimo deklaracji o nieskuteczności Prokuratury Generalnej w tym względzie – nie uznali za słuszne powołania zespołu, który miałby zająć się wyjaśnieniem jednej z największych afer III RP. Premier przekonywała, że byłoby to „tylko i wyłącznie grą polityczną”.

PCh24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  jerzyjj :

  WODA RZEZBI KAMIEN NIE SILA LECZ CZESTYM PADANIEM…
  Bilderberg, polityczno-przemysłowy partner Rady Stosunków Zagranicznych zarządzany przez korporacyjny szczyt CFR i udziałowców Banku Rezerw Federalnych, organizujący co roku nielegalne zjazdy globalistyczne, został założony przez holenderskiego księcia Bernharda, kiedyś nazistowskiego pracownika paryskiego oddziału I.G Farben [link], którego rodzina wraz z brytyjskimi Rothschildami, mającymi swoje udziały w Rezerwie Federalnej wspomagającej finansowo Hitlera, miała bliskie powiązania z Royal Dutch Shell oferującej pomoc finansową podczas działań militarnych Trzeciej Rzeszy Niemieckiej. Pracuje dla CFR, Rothschildów, Rezerwy Federalnej, Królewskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Banku Anglii, Holenderskiego Domu Królewskiego, masońskiej Wielkiej Zjednoczonej Loży Anglii, Time Warner, 1001 Club, Skull & Bones, ONZ, Bayer, De Beers Corporation, Kissinger Associates, BP, World Wide Fund for Nature, CIA, Towarzystwa Fabiańskiego, ExxonMobil, Monsanto, MI6, Mossadu, Carlyle, Banku Światowego i Corporation of London.
  PS.
  Czy można ufać Platformie Obywatelskiej, jeżeli do Bilderberg, a zarazem siostrzanej CFR i Grupie Bilderberg – Komisji Trójstronnej należy założyciel PO, Andrzej Olechowski, zaś inny wpływowy członek PO, Radosław Sikorski, w imię ciaśniejszych stosunków Polski ze Stanami Zjednoczonymi do jeszcze bardziej niebezpiecznego Amerykańskiego Instytutu Przedsiębiorczości? Prawdziwym wrogiem nie jest terroryzm nam znany z telewizji – zagrożeniem są Stany Zjednoczone i każdy kto przystaje na ich programy militarne dla wzbogacenia korporacji jest zdrajcą! Ramieniem Council on Foreign Relations – CFR (korzeni Hitleryzmu, bolszewizmu, wojny w Korei, Wietnamie, Zatoce Perskiej i Iraku, z celem socjalistycznej dyktatury – globalnego rządu) w Polsce od samego początku była i jest Platforma Obywatelska, dlatego jak najszybciej powinna zostać wyrzucona na śmietnik historii, rozliczona i usunięta z życia politycznego jako potencjalne zagrożenie dla Polski.