We wtorek premier Izraela Beniamin Netanjahu oświadczył, że zamierza być pierwszą osobą w Izraelu, która przyjmie szczepionkę Pfizera i BioNTech.

Wierzę w tę szczepionkę. Spodziewam się, że otrzymamy odpowiednie pozwolenia (na użycie szczepionki – przyp. red.) w nadchodzących dniach i chciałbym, aby obywatele Izraela zostali zaszczepieni – oświadczył Netanjahu we wtorek na lotnisku Ben Guriona, gdzie odbierano pierwszą dostawę szczepionek Pfizera dla Izraela.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

180 PLN    (0.81%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Chcę służyć przykładem i zamierzam być pierwszą osobą w kraju, która przyjmie szczepionkę” – zapowiedział premier Izraela.

Netanjahu ostrzegł, że pandemia nadal trwa. Zachęcił obywateli kraju do przestrzegania zasad społecznego dystansu.

„Rozmawiałem dziś wieczorem z dyrektorem generalnym Pfizer Albert Burla i podziękowałem mu za pomoc w dostarczaniu szczepionek Izraelowi. Zgodziliśmy się na dalsze zapasy. To ważne dni dla całego świata, który widzi światło na końcu zarazy!” – napisał Netanjahu dzień wcześniej na Facebooku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W listopadzie Pfizer, który opracował szczepionkę wspólnie z niemiecką firmą BioNTech poinformował, że ostateczne wyniki późnej fazy testów wskazują, że szczepionka ma 95-procentową skuteczność.

Jako pierwszy kraj na świecie szczepionkę przeciw koronawirusowi, która została opracowana przez firmy Pfizer i BioNTech, dopuściła do użycia Wielka Brytania.

Zobacz także: Covid-19: Brytyjska szczepionka mniej skuteczna, ale tańsza i łatwiejsza w przechowywaniu

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Podczas wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban oraz szef KPRM Michał Dworczyk zaprezentowali projekt narodowej strategii szczepień.

Szczepienia w Polsce rozpoczną się od medyków, osób starszych i służb mundurowych.

Także we wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Polska zakupiła już ponad 60 mln dawek szczepionek przeciw Covid-19.

rp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz