Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, oskarżył Izrael o przeprowadzanie „ludobójstwa” w Strefie Gazy i o bycie państwem wspierającym terroryzm.

Netanjahu odpowiedział Erdoganowi, że ten wspierał terroryzm. „Erdogan jest jednym z największych zwolenników Hamasu i nie ma wątpliwości, że dobrze zna się na terroryzmie i urządzaniu rzezi. Proponuję, aby nie pouczał nas o moralności” – powiedział izraelski premier.

Ministerstwo zdrowia w Gazie poinformowało, że  60 Palestyńczyków zostało zabitych, a ponad 2700 zostało rannych w poniedziałek w wyniku największych zamieszek i wieców w ramach tygodniowej kampanii protestów przeciwko Izraelowi, zwanych łącznie „Marszem Powrotu”. Dziennik „Haaretz” poinformował we wtorek, że ambasador Eitan Naeh został wezwany do siedziby tureckiego MSZ w Ankarze i poproszony o opuszczenie kraju w związku z wczorajszymy ofiarami w Strefie Gazy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Iran kłamał ws. broni jądrowej

Kresy.pl / The Times of Israel / Haaretz
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    UczSieHistorii :

    Spróbujcie sobie tak wizualnie wyobrazić, że dzisiaj wychodzi Morawiecki lub Duda z przemówieniem do narodu, że Izrael wczoraj dokonał ludobójstwa, wyobrażacie sobie ten kwik na nasz kraj z każdej strony, co by się działo? Pewnie banksterzy z wall street zjechali by do końca maja ze złotym do kwoty 5 zł za 1$, a to byłby dopiero początek ale to taka bajka bo nawet w pisowskich mediach wczoraj ciszaaaa na temat tego co robi izraela