Ulicami Warszawy przeszedł w niedzielę Narodowy Marsz Życia. Wydarzenie odbyło się pod hasłem “Niech żyje Polska!”. Organizatorzy podali, że w wydarzeniu uczestniczyło około 50 tys. ludzi.

Niedzielny Narodowy Marsz Życia to manifestacja w obronie życia, rodziny, wartości i niepodległości oraz wyraz solidarności z dziećmi zagrożonymi aborcją. Manifestacja odbyła się pod hasłem “Niech żyje Polska!”. Organizatorzy szacują, że w wydarzeniu wzięło udział około 50 tys. uczestników.

Manifestacja została objęta patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

Marsz rozpoczął się o godz. 12. 30 na Placu Zamkowym, a zakończenie nastąpiło na Placu Trzech Krzyży.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Świętego Benedykta a współorganizatorem Koalicja dla Życia i Rodziny. Uczestnicy eksponowali na transparentach następujące hasła: #Fala Życia, “Niech żyje Polska”, “Prawo do sumienia”, “Za życiem”, “Kochaj życie-Wybierz życie”.

Poseł Karina Bosak (Konfederacja) przekonywała podczas przemówienia, że należy robić wszystko, by umocnić kobiety, które “czują się za słabe, bezsilne, trzeba dać im odwagę, by otworzyły się na miłość, nie czuły lęku”.

“To, co się stało we Francji, to legalizacja mordu, a nie wolności (…) Usłyszcie ten głos, który dziś woła, głos chrztu Polski, zobowiązań, które podjął nasz naród. Bądźcie im wierni” – mówił z kolei Marek Jurek.

W Polsce trwa debata na temat aborcji. W piątek Sejm skierował wszystkie projekty dotyczące prawa aborcyjnego do komisji nadzwyczajnej. Chodzi o dwa projekty Lewicy oraz propozycje Trzeciej Drogi i Koalicji Obywatelskiej.

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2020 r. aborcja jest w Polsce legalna tylko w dwóch przypadkach: gdy zagrożone jest życie i zdrowie kobiety lub gdy ciąża jest skutkiem czynu przestępczego.

Przeczytaj: Parlament Europejski zagłosował za uznaniem aborcji za prawo podstawowe

Zobacz także: Konfederacja: Dla PiS przesłanka eugeniczna przestała być niemoralna i niekonstytucyjna

ekai.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply