Od wprowadzenia w październiku ub. roku kontroli na niemieckich granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią zatrzymano 708 przemytników migrantów, udaremniono też 17 600 prób nielegalnego wjazdu do Niemiec – podała szefowa niemieckiego MSW.

Kontrole na granicach z trzema sąsiadami Niemiec zostały wprowadzone w obliczu znacznego wzrostu liczby migrantów w październiku ubiegłego roku. Tymczasem na granicy z Austrią kontrole prowadzone są już od lat. Niemiecka minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser poinformowała w ubiegłym tygodniu, że od wprowadzenia kontroli zatrzymano 708 przemytników migrantów, udaremniono też 17 600 prób nielegalnego wjazdu do Niemiec

Faeser podkreśliła, że liczba wniosków o azyl w Niemczech “jest obecnie o jedną piątą mniejsza niż w tym samym okresie poprzedniego roku”.

Szefowa MSW Niemiec wyraziła nadzieję, że w walce z przemytem ludzi i nielegalną migracją pomogą również decyzje podjęte w ostatnim czasie przez koalicję rządzącą SPD, Zielonych i liberalnej FDP. Chodzi o przyspieszenie deportacji i procedur azylowych oraz wprowadzenie karty płatniczej, która zastąpi świadczenia wypłacane migrantom w gotówce.

“Ci, którzy nie potrzebują tej ochrony, nie mogą przyjechać do Niemiec lub muszą opuścić Niemcy znacznie szybciej” – oświadczyła Faeser. Jak dodała, “w ciągu ostatnich kilku miesięcy osiągnęliśmy więcej niż CDU/CSU przez 16 lat; zrobiliśmy to zachowując humanitarną odpowiedzialność i nie kierując się uprzedzeniami”.

Czytaj: Sondaż. Imigranci w Niemczech obawiają się deportacji

Zobacz także: Niemiecka prasa o masowej imigracji: negatywny wpływ na model społeczeństwa w Europie

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply