Prawo i Sprawiedliwość wniosło o odrzucenie w pierwszym czytaniu trzech z czterech projektów liberalizujących prawo aborcyjne. “Przesłanka eugeniczna najwyraźniej przestała być już niekonstytucyjna” – skomentował poseł Konfederacji Michał Wawer.

W czwartek w trakcie debaty o aborcji w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość wniosło o odrzucenie w pierwszym czytaniu trzech z czterech projektów liberalizujących prawo aborcyjne.

Józefa Szczurek-Żelazko przekonywała z mównicy Sejmowej, że koalicja rządząca “zafundowała nam niesamowity chaos, spowodowany nieudolnością, niekompetencją i lenistwem”.

Zobacz też: Biskupi Europy przeciwko włączeniu aborcji do Karty Praw Podstawowych UE

“Koalicja wprowadza te projekty pod obrady Sejmu, aby przykryć tą swoją nieudolność. W międzyczasie podejmuje szereg działań, które bardzo negatywnie są odbieranie przez Polki i Polaków” – dodała.  “Klub PiS składa trzy wnioski o odrzucenie projektów ustaw z druków nr 176 nr 177 oraz z druku nr 224” – chodzi o dwa projekty Lewicy, a także jeden Koalicji Obywatelskiej.

Prawo i Sprawiedliwość nie chciało odrzucić projektu Trzeciej Drogi, który zakłada przywrócenie aborcji eugenicznej, tak więc powrotu do tzw. aborcji eugenicznej.

Zobacz też: Trump za prawem stanów do określania prawa aborcyjnego

Działania byłej partii rządzącej skomentował poseł Konfederacji Michał Wawer.

“PiS właśnie złożył w Sejmie wniosek o odrzucenie… trzech z czterech projektów aborcyjnych. Czemu tylko trzy, a nie cztery? Bo dla PiS przesłanka eugeniczna najwyraźniej przestała być już niekonstytucyjna i niemoralna. Premier Morawiecki niedawno przyznał wprost, że jest zwolennikiem pseudokompromisu aborcyjnego – czyli prawa do zabijania chorych bezbronnych dzieci w łonach matek. Banda hipokrytów. Konfederacja złoży wniosek o odrzucenie wszystkich czterech projektów. Stop zabijaniu dzieci”.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply