Racje żywnościowe dla islamistów zostały zmniejszone. Tzw. Państwo Islamskie tłumaczy, że dzieje się tak z powodu nalotów na rurociągi i infrastrukturę wydobywczą. Spowodowało to zmniejszenie wpływów z handlu ropą.

O problemach ISIS mówił 19-letni Mohammed. Był on członkiem Daesh. Został schwytany przez członków kurdyjskiej milicji. Bombardowania mają być bardzo dotkliwe dla ISIS. Mohammed tłumaczy, że przed schwytaniem go przez Kurdów doszło do obniżenia racji żywnościowych – „Powiedzieli nam, że bomby spadają na ropociągi przez co zmniejszają się wpływy z handlu ropą”.

Mohamed został nakłoniony do wstąpienia do ISIS przez wujka i członków wioskowej starszyzny – „Recytowali wersy Koranu, z których wynikało, że muzułmanie muszą walczyć. Potem wysłali mnie do obozu, w którym uczyłem się prawa islamskiego. Ostatecznie przekonali mnie do walki w szeregach Daesh”. Dodał też, że wiarę w ISIS zaczął tracić po jednej z egzekucji. Stwierdził, że nie tak powinie wyglądać islam – „Nie sądzę, aby tak właśnie miał wyglądać islam. To było straszne. Żałuję, że to widziałem”.

Rp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz