Na granicy obwodu kaliningradzkiego z Polską Rosjanie zaczęli przywracać zasieki – jak pisze rosyjskojęzyczna redakcja Polskiego Radia.

Na granicy z Polską Rosjanie przywracają barierę, zaporę z drutu kolczastego oraz pas bronowanej ziemi mający uwidaczniać ślady stóp osób nielegalnie przekraczających granicę. „Nie wiemy po co te zasieki. Prace trwają już jakiś czas” – powiedziała Polskiemu Radiu chorąży Anna Luśnia ze Straży Granicznej w województwie warmińsko-mazurskim.

Działania Rosjan mogą być demonstracją związaną z zawieszeniem przez władze Polski wykonywania polsko-rosyjskiej umowy o małym ruchu granicznym. Umożliwiała ona mieszkańcom całego obwodu kalinigradzkiego oraz przygranicznych powiatów województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego przekraczanie granicy bez wizy, na podstawie specjalnego zaświadczenia. Władze Polski zawiesilywykonywanie umowy przed szczytem NATO w Warszawie i Światowymi Dniami Młodzieży. Potem jednak nie zdecydowały się na jego przywrócenie, tłumacząc to zagrożeniemjakie może to nieść dla bezpieczeństwa narodowego nie konkretyzując jednak jego charakteru.

radiopolsha.pl/kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz