Ukraina wprowadza prawo zakazujące wyprowadzania pieniędzy przez rosyjskie banki zagranicę.

Niezawisimaja Gazietapowołując się na analityka firmy Alor Broker Aleksieja Antonowa, stwierdza, że straty ukraińskich filii rosyjskich banków mogą sięgać od 3 do 5 miliardów dolarów.CZYTAJ TAKŻE:
Ukraina wprowadza sankcje wobec rosyjskich banków

Z kolei Kommiersantprzypomina, że obecnie rosyjskie banki-matki prowadzą intensywne rozmowy na temat sprzedaży ukraińskich filii. Dziennik podkreśla, że sankcje niewątpliwie pogorszą pozycje negocjacyjne sprzedających.Gazeta podkreśla, że sankcje nie wpłyną znacząco na zyski banków macierzystych, ponieważ struktury na Ukrainie stanowią nieznaczny udział w aktywach macierzystych struktur rosyjskich. W przypadku Sbierbanku jest to mniej niż 0,5 proc., banku VEB – 2 proc. ogółu aktywów, a w przypadku VTB – około 0,4 proc. Tak więc nawet najgorszy scenariusz, całkowita utrata biznesu na Ukrainie, nie będzie odczuwalny dla banków macierzystych. Problemy mogą dotknąć jednak Ukrainę, ponieważ banki rosyjskie kontrolują obecnie ponad 10 proc. rynku.

kresy.pl / naszdziennik.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz