Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan stwierdził, że tylko w ten sposób można odpowiedzieć na „wrogość” z jaką spotykają się Turcy w Europie.

Erdogan stwierdził w przemówieniu: Posyłajcie swoje dzieci do najlepszych szkół, zapewnijcie swoim rodzinom najlepsze miejsca do życia, jeździjcie najlepszymi samochodami, mieszkajcie w najlepszych domach i miejcie po pięcioro dzieci zamiast tylko trojga. To najlepsza odpowiedź na nieuprzejmość i wrogość, której doświadczacie.CZYTAJ TAKŻE:
Erdogan: Do diabła z waszymi europejskimi zasadami, wartościami i sprawiedliwością

Jest to kolejna ostra wypowiedź Erdogana w ostatnim czasie. Wcześniej turecki prezydent stwierdził, że kraje Europy Zachodeniej „rozpoczęły krucjatę” przeciw Turcji. Przedstawiciele rządu w Ankarze grozili również zerwaniem porozumienia, dzięki którym w znaczny sposób ograniczono imigrację z Bliskiego Wschodu do Europy.

Ankara rozpoczęła ostrą retorykę przeciw Europie po kryzysie dyplomatycznym na linii Turcja-Holandia. Spowodowany był on zakazem wydanym przez holenderskie władze dla udziału przedstawicieli rządu w Ankarze w wiecach w Holandii w ramach kampanii przed referendum konstytucyjnym w Turcji.

kresy.pl / rp.pl

Społeczność turecka w Europie liczy kilka milionów osób, z czego ok. 2,5 mln ma prawo do głosowania w tureckich wyborach.

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • franciszekk :

   Ciekawe czy mając obywatelstwa krajów tzw. „zachodu” skorzystają dobrowolnie z DEMON -kratycznego wyproszenia. Siłowe działania będą zaprzeczeniem kultywowania przez te kraje tzw. demokracji a poza tym Turcy mogą otworzyć tzw. muzułmańskie obozowiska by zalać muzułmańską hołotą sprośny moralnie tzw. zgniły zachód! Hi, hi, ha, ha….. currr….wa jaki cyrk

   • cyna :

    A wszystko dzięki twoim lewakom których tak popierasz i promujesz na tym forum, całe szczęście że w porę społeczeństwo przejrzało na oczy i zagłosowało na PiS bo dziś obozowiska byłyby u nas a w chwili wypraszania muzułmanów z europy dostali by kase i cichy nakaz od gospodarzy żeby jechać do krajów europy środkowej jak to robiła francja ze swoimi cyganami którym później wrocławianie tak dzielnie nosili koce do obozów