Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan stwierdził, że tylko w ten sposób można odpowiedzieć na „wrogość” z jaką spotykają się Turcy w Europie.

Erdogan stwierdził w przemówieniu: Posyłajcie swoje dzieci do najlepszych szkół, zapewnijcie swoim rodzinom najlepsze miejsca do życia, jeździjcie najlepszymi samochodami, mieszkajcie w najlepszych domach i miejcie po pięcioro dzieci zamiast tylko trojga. To najlepsza odpowiedź na nieuprzejmość i wrogość, której doświadczacie.

CZYTAJ TAKŻE:
Erdogan: Do diabła z waszymi europejskimi zasadami, wartościami i sprawiedliwością

Jest to kolejna ostra wypowiedź Erdogana w ostatnim czasie. Wcześniej turecki prezydent stwierdził, że kraje Europy Zachodeniej „rozpoczęły krucjatę” przeciw Turcji. Przedstawiciele rządu w Ankarze grozili również zerwaniem porozumienia, dzięki którym w znaczny sposób ograniczono imigrację z Bliskiego Wschodu do Europy.

Ankara rozpoczęła ostrą retorykę przeciw Europie po kryzysie dyplomatycznym na linii Turcja-Holandia. Spowodowany był on zakazem wydanym przez holenderskie władze dla udziału przedstawicieli rządu w Ankarze w wiecach w Holandii w ramach kampanii przed referendum konstytucyjnym w Turcji.

kresy.pl / rp.pl

Społeczność turecka w Europie liczy kilka milionów osób, z czego ok. 2,5 mln ma prawo do głosowania w tureckich wyborach.

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • franciszekk
   franciszekk :

   Ciekawe czy mając obywatelstwa krajów tzw. „zachodu” skorzystają dobrowolnie z DEMON -kratycznego wyproszenia. Siłowe działania będą zaprzeczeniem kultywowania przez te kraje tzw. demokracji a poza tym Turcy mogą otworzyć tzw. muzułmańskie obozowiska by zalać muzułmańską hołotą sprośny moralnie tzw. zgniły zachód! Hi, hi, ha, ha….. currr….wa jaki cyrk

   • cyna
    cyna :

    A wszystko dzięki twoim lewakom których tak popierasz i promujesz na tym forum, całe szczęście że w porę społeczeństwo przejrzało na oczy i zagłosowało na PiS bo dziś obozowiska byłyby u nas a w chwili wypraszania muzułmanów z europy dostali by kase i cichy nakaz od gospodarzy żeby jechać do krajów europy środkowej jak to robiła francja ze swoimi cyganami którym później wrocławianie tak dzielnie nosili koce do obozów