W środę premier Mateusz Morawiecki przemawiał podczas obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Stalowej Woli.

Szef rządu stwierdził, że polskość to: solidarność, wolność, walka o prawdę, stan ducha. Każdy, kto czuje się Polakiem – jest Polakiem – powiedział Morawiecki.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6604 PLN    (30.01%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Dzisiaj wywieszamy nasze flagi i będą one wisieć tak, jak zdecydowałem, do końca jubileuszowego roku niepodległości – zaznaczył premier.

ZOBACZ TAKŻE: Premier: przez ostatnie 25 lat rozwój Polski opierał się o zależność od zagranicy

Morawiecki podkreślił, że barwy polskiej flagi: biel i czerwień wyznaczają zarówno przyszłość, jak i przypominają o przeszłości. Biało-czerwona flaga nie jest ani lewicowa ani prawicowa. Biało-czerwona flaga ma łączyć wszystkich nas, ponad podziałami, ponad poglądami – stwierdził premier.

Chcę, żeby polska flaga zawsze taka była, żebyśmy dla realizacji naszej racji stanu po prostu wszyscy działali pod tą flagą – podkreślił Morawiecki.

Wcześniej szef rządu napisał na Twitterze: Od dzisiaj, czyli Dnia Flagi RP na wszystkich urzędach w Polsce będzie powiewać #BiałoCzerwonaPL, aby pokazać naszą radość z 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Ale oprócz urzędów, jeśli tylko możemy, wywieśmy flagę na naszych mieszkaniach i domach. Ja już to zrobiłem – napisał dzisiaj szef rządu.

Kresy.pl / interia.pl / twitter.com

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz