W środę premier Mateusz Morawiecki przemawiał podczas obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Stalowej Woli.

Szef rządu stwierdził, że polskość to: solidarność, wolność, walka o prawdę, stan ducha. Każdy, kto czuje się Polakiem – jest Polakiem – powiedział Morawiecki.

Dzisiaj wywieszamy nasze flagi i będą one wisieć tak, jak zdecydowałem, do końca jubileuszowego roku niepodległości – zaznaczył premier.

ZOBACZ TAKŻE: Premier: przez ostatnie 25 lat rozwój Polski opierał się o zależność od zagranicy

Morawiecki podkreślił, że barwy polskiej flagi: biel i czerwień wyznaczają zarówno przyszłość, jak i przypominają o przeszłości. Biało-czerwona flaga nie jest ani lewicowa ani prawicowa. Biało-czerwona flaga ma łączyć wszystkich nas, ponad podziałami, ponad poglądami – stwierdził premier.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Chcę, żeby polska flaga zawsze taka była, żebyśmy dla realizacji naszej racji stanu po prostu wszyscy działali pod tą flagą – podkreślił Morawiecki.

Wcześniej szef rządu napisał na Twitterze: Od dzisiaj, czyli Dnia Flagi RP na wszystkich urzędach w Polsce będzie powiewać #BiałoCzerwonaPL, aby pokazać naszą radość z 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Ale oprócz urzędów, jeśli tylko możemy, wywieśmy flagę na naszych mieszkaniach i domach. Ja już to zrobiłem – napisał dzisiaj szef rządu.

Kresy.pl / interia.pl / twitter.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz