Ministerstwo Obrony Narodowej podało, że średnie samoloty dla VIP-ów kupione będą w tzw. postępowaniu z wolnej ręki, a do negocjacji został zaproszony amerykański Boeing.

W tym tygodniu Inspektorat Uzbrojenia MON doprowadził do zamknięcia trwającego już postępowanie na samoloty średniej wielkości do przewozu VIP-ów. Odrzucono wtedy, tłumacząc się zbyt wysoką ceną i błędami formalno-prawnymi oferty, propozycje złożone przez Boeinga oraz czeską firmę Glomex.

MON podało w komunikacie: W dniu 10 marca 2017 r. Inspektorat Uzbrojenia uruchomił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na pozyskanie samolotów „średnich” do przewozu najważniejszych osób w państwie (VIP). Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej rękizgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, a zaproszenie do negocjacji skierowane zostanie do firmy The Boeing Company.

CZYTAJ TAKŻE:
Boeing wystąpił do sądu przeciw Danii z powodu nieudostępnienia dokumentacji przetargowej
MON odrzucił oferty na dostarczenie samolotów dla VIP-ów

MON podało również, że negocjacje z koncernem mające ustalić warunki umowy rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Informację potwierdził Minister Obrony Narodowej, Antonii MacierewiczL Jest już nowe postępowanie ze zmienionymi warunkami, które po wstępnych analizach i rozeznaniu sytuacji pozwoli zakupić średnie samoloty.Dodał także: Nie przesądzam, czy wszystkie z nich będą nowe.

kresy.pl / onet.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz