Jestem zdruzgotany tym, co się stało, bardzo to przeżyłem — mówi w wypowiedzi dla portalu ukraincy.wm.pl Miron Sycz komentując dewastację cmentarza w Bykowni pod Kijowem.

Ukraincy.wm.plserwis Ukraińców dla Polakówopisuje dewastację cmentarza w Bykowni pod Kijowem. – W środę nieznani sprawcy sprofanowali dwa postawione w Bykowni pomniki. Na upamiętniającym polskich oficerów kto napisał czerwona farbą „SS Galizien”, a na ukraińskiej „OUN-UPA ku…a”.Portal sugeruje jednocześnie, że za dewastacją stoją osoby trzecie nieznające dowodem na co ma być błędy ortograficzne. – Napisy są w języku ukraińskim, ale z błędem. Stąd zapewne wykonała je osoba nie znająca tego języka. (zamiast ГалИчИна, ГалNчNна.

Czytaj również: Miron Sycz, negacjonista wołyński wychowany w nienawiści do Polaków, ponownie kandydatem PO do Sejmu

Serwis cytuje także wypowiedź Mirona Sycza, byłego posła Platformy Obywatelskiego, syna wołyńskiego zbrodniarza i negacjonisty wołyńskiego, a obecnie wicemarszałka województwa warmińsko – mazurskiego. — Jestem zdruzgotany tym, co się stało, bardzo to przeżyłem.

Cytując wypowiedź Sycza, serwis zaznacza, że Sycz ma też swój udział w odnalezieniu pełnej tzw. ukraińskiej listy katyńskiej, która zawiera nazwiska prawie 3,5 tys. obywateli polskich, w tym oficerów Wojska Polskiego, policjantów i urzędników, ofiar zbrodni katyńskiej.

Sycz pytany o to kto mógł dopuścić się tych aktów wandalizmu stwierdza:— To robota na zlecenie. Po prostu prowokacja.

Boję się jednak, że na tym się nie skończy— dodaje.

Głos w sprawie zabrało ukraińskie MSZ, a także szef ukraińskiego IPN Wołodymyr Wiatrowycz, który stwierdził, że profanacja pomnika w Bykowni jest prowokacją, którą pewne siły usiłują przedstawić jako polski odwet za wydarzenia w Hucie Pieniackiej.

kresy.pl/ ukraincy.wm.pl

Czytaj kolejny artykuł
6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. azar
    azar :

    Ukraina wybrała już swoją drogę, drogę uPa i bandery jako bohaterów, wzór do naśladowania i szlachetności. To jest ich wybór ale teraz pora aby odnieśli się do tego nasi rządzący czy chcą budować relacje z takim antypolskim państwem , który tylko udaje przyjaciół kiedy tak naprawdę nas potrzebuje i naszych pieniędzy a tak naprawde wbiliby nam chetnie siekierę w plecy jak w 43cim. Można współpracować z Ukrainą ale nie tą obecną banderowską!!!!

  2. pro_patria
    pro_patria :

    Jest hańbą i upokorzeniem dla Polski, że taki banderowski pokurcz śmie wyrażać swoje kłamliwe opinie na forum publicznym oraz piastuje tak ważne stanowisko w administracji państwowej. Jest zdruzgotany ?? To proszę o wytłumaczenie dlaczego od zawsze blokował i blokuje każdą formę uczczenia pamięci pomordowanych Polaków ?? banderowiec sycz powinien zostać pozbawiony polskiego obywatelstwa i wydalony (dosłownie i w przenośni) na swoje umiłowane stepy !!!