Ten tydzień zamykamy bilansem ponad 1,4 mln wykonanych szczepień przeciw COVID-19; w poprzednim tygodniu było ich 1,2 mln – oświadczył w niedzielę wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ten tydzień zamykamy bilansem ponad 1,4 mln wykonanych szczepień. W poprzednim tygodniu było 1,2 mln. W sumie ponad 10,3 mln – napisał szef resortu zdrowia na Twitterze.

Zobacz także: Unia może nie przedłużyć kontraktu z firmą AstraZeneca

Na twitterowym profilu #SzczepimySię prowadzonym przez Centrum Informacyjne Rządu podano w niedzielę przed południem, że w Polsce w pełni zaszczepione zostały 2 mln 644 tys. 263 osoby.

7 mln 717 tys. 859 osób otrzymało pierwszą dawkę. Do tej pory wykonano w kraju 10 mln 287 tys. 545 szczepień przeciw Covid-19.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W Polsce stosowane są aktualnie cztery szczepionki przeciw Covid-19: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Johnson & Johnson.

Zobacz także: Czechy rezygnują z zakupu rosyjskiej szczepionki

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 219 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu Covid-19 ostatniej doby zmarło w kraju 49 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 144 osoby.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply