Ministerstwo zdrowia Ukrainy przygotowuje się do założenia tymczasowych szpitali polowych dla pacjentów z COVID-19 w związku z ostatnim wzrostem liczby nowych przypadków koronawirusa zarejestrowanych w tym kraju, powiedział minister zdrowia Maxim Stepanow w filmie opublikowanym w czwartek na Facebooku.

Jak poinformował minister zdrowia Ukrainy we wpisie na Facebooku, kraj ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem przygotowuje się do założenia tymczasowych szpitali polowych.

„Już rozpoczęliśmy przygotowania do otwarcia tymczasowych szpitali dla pacjentów z COVID-19” – poinformował minister.

Według urzędnika w kraju jest obecnie około 37 tysięcy łóżek szpitalnych dla pacjentów z koronawirusem, a około 21 tysięcy z nich jest już zajętych.

„W ostatnim dniu zarejestrowano łącznie 5 397 przypadków COVID-19, a około tysiąca pacjentów było hospitalizowanych. Szpitale bardzo szybko się zapełniają” – kontynuował minister. „Sytuacja jest podobna do tej obserwowanej wiosną tego roku w Hiszpanii i we Włoszech, kiedy nawet europejskie systemy opieki zdrowotnej nie poradziły sobie z taką presją”.

Minister przyznał jednocześnie, że kraju nie stać na restrykcyjne ograniczenia kwarantanny w celu powstrzymania choroby, jak to uczyniły państwa europejskie.

Zobacz też: Były współpracownik Poroszenki poinformował Biuro Śledcze o udziale liderów EuroMajdanu w zorganizowaniu masakry na Majdanie

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Widzimy, jak kraje zachodnie szykują się na drugi cykl blokad. Jednak gospodarka tych krajów może go przetrwać, choć z pewnymi trudnościami. Ale jeśli chodzi o gospodarkę Ukrainy, będzie to katastrofa” – ostrzegał Stepanow.

Wezwał mieszkańców i władze lokalne do odpowiedzialnego zachowania i przestrzegania środków antykoronawirusowych „w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się choroby i zmniejszenia presji na szpitale i lekarzy”.

„Zagrożenie jest poważne i nikt nie ma prawa zaniedbywać życia i zdrowia innych ludzi” – powiedział. Według portalu Worldometers.info na Ukrainie wykryto do tej pory 250 638 przypadków koronawirusa, 110 650 pacjentów wyzdrowiało. W przypadku 4 779 pacjentów zakażenie zakończyło się zgonem.

Zobacz też: Ukraina i Wielka Brytania podpisują memorandum ws. rozbudowy ukraińskiej marynarki wojennej

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz