Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział w środę, że od najbliższej soboty, a być może nawet wcześniej możemy spodziewać się wprowadzenia dodatkowych obostrzeń lub ich zróżnicowania ze względu na poszczególne regiony kraju.

Szef resortu zdrowia powiedział na antenie TOK FM, że wariant brytyjski jest na pewno obecny w Polsce. Pod tym względem szczególną uwagę zwracał na województwo warmińsko-mazurskie. Minister był pytany, od kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia dodatkowych obostrzeń choćby na Warmii i Mazurach albo zróżnicowania ograniczeń ze względu na regiony kraju – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). „Od soboty, tutaj nie ma co czekać, być może nawet wcześniej, ale będziemy podejmowali tę decyzję dosłownie w ciągu najbliższych dwóch godzin, bo zarys mamy, ale ostatecznie chcemy też uwzględnić wyniki (liczby nowych zakażeń ) dzisiejsze” – odpowiedział minister.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Podkreślił, że „te najbardziej radykalne obostrzenia” będą dotyczyły na razie tylko jednego województwa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Cały czas jednak reprezentujemy takie podejście, że trzeba brać na siebie pewne ryzyko, mamy już jakąś cześć populacji, która już przechorowała koronawirusa, akcja szczepień idzie nam naprawdę dobrze na tle Europy, więc mamy coraz więcej elementów, które przemawiają za tym, że decyzje dotyczące luzowania obostrzeń powinny być coraz bardziej odważne i one były odważne” – mówił minister.

Przypomnijmy, że od 1 lutego rząd zezwolił na otwarcie sklepów w galeriach handlowych, galerii sztuki i muzeów a także zniósł „godziny dla seniorów”.

Z kolei na okres od 12 do 26 lutego zostały otwarte niektóre hotele, kina, teatry, opery, filharmonie, baseny, stoki narciarskie i boiska zewnętrzne.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Sąd uznał, że politycy PIS nie złamali obostrzeń na Wawelu, ponieważ rządowe zakazy są niekonstytucyjne

pap / wnp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz