Minister obrony Iranu Amir Hatami wziął udział w VII Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa w Moskwie.

Jak powiedział Hatami w swoim przemówieniu, „Rozwój i dobrobyt krajów muzułmańskich jest źródłem niepokoju niektórych graczy, szczególnie Stanów Zjednoczonych. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jeśli w świecie islamskim istnieje jedność i spójność, ogólny system bezpieczeństwa stanie się potężnym systemem z punktu widzenia geopolityki”.

Hatami uważa, że Stany Zjednoczone próbują doprowadzić do podziału między krajami islamskimi, ponieważ wspólny system bezpieczeństwa w regionie Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej zagraża ich interesom.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Nie szczędzą wysiłków, aby utrudnić stworzenie systemu bezpieczeństwa w Azji Środkowej, ponieważ wierzą, że jakakolwiek konsolidacja w sferze bezpieczeństwa jest sprzeczna z interesami utrzymania siły amerykańskiej, pozycji i dominacji na świecie” – dodał Hatami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mohammed Bin Salman: Najwyższy Przywódca Iranu jest gorszy od Hitlera

Kresy.pl / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz