Saudyjski następca tronu, Mohammed bin Salman, udzielił wywiadu portalowi „The Atlantic”.

W rozmowie z Jeffery’m Goldbergiem, Bin Salman odniósł sie m.in do rzekomego zagrożenia ze strony Iranu. „Uważam, że przy najwyższym przywódcy Iranu, Hitler wygląda dobrze. Hitler nie zrobił tego, co próbuje osiągnąć najwyższy przywódca. Hitler próbował podbić Europę,  najwyższy przywódca próbuje podbić świat” – powiedział Bin Salman o Ali Chamenei’im.

Saudyjski następca tronu oskarżył Iran o próby szerzenia „ekstremistycznej ideologii szyickiej”. „[Irańczycy] wierzą, że jeśli ją rozprzestrzenią, Ukryty Imam powróci, a on będzie rządził całym światem z Iranu i rozpowszechniał islam nawet w Ameryce. Mówili o tym każdego dnia od rewolucji irańskiej w 1979 roku. Jest to zgodne z ich prawem i udowadniają to własnymi działaniami” – podkreślił Bin Salman.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Bin Salman zanegował rownież, jakoby Arabia Saudyjska szerzyła na świecie ideologię wahabicką, twierdząc, że jego kraj jest społeczeństwem wieloreligijnym. „Nikt nie może zdefiniować wahabizmu. Nie ma żadnego wahabizmu. Nie uważamy, że mamy wahabizm. Uważamy, że mamy w Arabii Saudyjskiej sunnitów i szyitów” – stwierdził książe.

Na pytanie Goldberga o to, czy uważa, że Żydzi mają prawo do własnego państwa, Bin Salman odparł: „Wierzę, że każdy naród, w każdym miejscu, ma prawo do życia w swoim pokojowym kraju. Uważam, że Palestyńczycy i Izraelczycy mają prawo do własnej ziemi. Musimy jednak zawrzeć porozumienie pokojowe, aby zapewnić wszystkim stabilność i normalne stosunki”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Preludium do wojny? Saudyjski propagandowy film 3D ukazuje inwazję na Iran [+VIDEO]

Kresy.pl / The Atlantic
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz