Niemiecki Federalny Urząd Ochrony Konstytucji RFN ma informacje o co najmniej 29 ekstremistach i przestępcach motywowanych politycznie, którzy wcześniej opuścili kraj i obecnie walczą na Ukrainie.

Jak poinformowała w sobotę gazeta Neue Osnabrücker Zeitung, Niemiecki Federalny Urząd Ochrony Konstytucji RFN ma informacje o co najmniej 29 ekstremistach i przestępcach motywowanych politycznie, którzy wcześniej opuścili kraj i obecnie walczą na Ukrainie.

Niemieckie służby specjalne nie ujawniają, po której stronie walczą ekstremiści, powołując się na tajemnicę.

Zobacz też: Białoruski neonazista spoczął na Powązkach Wojskowych. „W niszy urnowej może zostać pochowana każda osoba zmarła”

Podano, że w sumie 61 ekstremistów i przestępców motywowanych politycznie wyjechało z Niemiec do strefy działań wojennych na Ukrainie, ale niekoniecznie brało udział w operacjach bojowych.

Według Neue Osnabrücker Zeitung, powołując się na niemiecką policję federalną, 31 osób, które prawdopodobnie wyjechały na Ukrainę, należy do ruchów prawicowych i skrajnie prawicowych, kolejne 24 do „obcej ideologii” lub są ekstremistami.

Reszta to wyznawcy ideologii „religijnych i innych”, a jedna osoba jest skrajnym lewicowcem. Według NOZ około połowa z tych 61 osób nadal przebywa na Ukrainie.

W lipcu ubiegłego roku niemieckie organy ścigania zgłosiły 31 udanych lub nieudanych prób przedostania się na Ukrainę podczas wojny osób „z powiązaniami z ekstremistami”.

Zobacz też: Niemcy: Zieloni krytykują stan Bundeswehry. „Do żołnierzy nic nie dociera”

Kresy.pl/NOZ

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz