Mariusz Max Kolonko twierdzi, że jak do tej pory Rosjanie bardziej przekonująco niż Amerykanie ilustrują swoje tezy w sprawie zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego na Ukrainą.

Jak twierdzi Kolonko Amerykanie nie mają żadnych dowodów na zaangażowanie Rosji w zestrzelenie malezyjskiego samolotu pasażerskiego. „Amerykański wywiad nie wie w tej sprawie nic” – podsumowuje Kolonko. Relacjonuje obszernie rosyjską konferencję prasową w sprawie katastrofy oceniając ją jako znacznie sprawniej zorganizowaną pod względem pijarowskim. Może być ona także przyczynkiem dla postawienia kolejnych pytań w sprawie feralnego zestrzelenia cywilnej maszyny. Rosjanie pokazali zdjęcia ilustrujące według nich, że ukriańskie wyrzutnie „Buk” jednak znajdowały się w Donbasie, jedna z nich 50 km na wschód od Doniecka na terytorium kontrolowanym przez separatystów. Jednocześnie sam malezyjski Boeing zmieniał klkukrotnie krus już nad samą Ukrainą.youtube.com/kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jim87 :

    Nie wiadomo kto to zestrzelił, ale być może czas pokaże. Dobrze, że Max zadaje pytania na złość lemingom które chciałyby dostać łatwą przyjemną odpowiedź (że zrobili to Ruskie), a i na złość politykom którym tzw polityka wschodnia (tj polityka lizania dupy ukraińskim nacjonalistom) stoi pod znakiem zapytania.