Marek Jakubiak z Kukiz’15 na antenie Polskiego Radia przypomniał o tragedii Polaków na Kresach Wschodnich, której bezczynnie przypatrywali się Żydzi.

Polityk stwierdził: 17 września 1939 r. napadł na nas odwieczny wróg wschodni – sowiecka Rosja, a Żydzi witali ich kwiatami. Pytam, gdzie byli Żydzi kiedy 500 tys. Polaków w ciągu roku wymordowano na ich oczach? 2 miliony Polaków wsadzono do wagonów śmierci i wywieziono na Syberię. Czy jest choć jeden Polak uratowany przez Żydów? A to oni stanowili władzę na tamtych terenach.

Poważnie się pytam. Pokażcie mi choć jednego Polaka uratowanego przez Żyda – dodał Marek Jakubiak. Polityk Kukiz’15 podkreślił również, że nie tylko Żydzi padli ofiarą ludobójstwa w czasie II wojny światowej.

ZOBACZ TAKŻE: Deputowany do Knesetu: Były polskie obozy śmierci i żadne prawo tego nie zmieni

Polski Holokaust wcale nie był mniejszy od żydowskiego. Wręcz przeciwnie. 3 miliony Polaków było mordowanych gdzie popadło i czym popadło. W obozach śmierci razem z Żydami umierali Polacy. Ja nie rozumiem dzisiejszej narracji Izraela. Mamy wyciągać te wszystkie sprawy czy też nie? – wskazał poseł.

Jakubiak przypomniał także, że Żydzi z USA od lat chcą uzyskać od Polski 63 mld dolarów odszkodowania. A my występujemy o reparacje wojenne od Niemiec i zobaczcie państwo co się dzieje na świecie – dodał polityk.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Premier Izraela oskarża Polskę o „zniekształcanie” historii – polskie władze obiecują konsultacje z jego ambasadorem

Odnosząc się do poparcia jakie Izraelowi okazały Niemcy, nazwał sytuację mianem „kuriozum”. Jak zwykle Polska jest europejskim chłopcem do bicia. Nie możemy się dać – dodał.

Kresy.pl / dorzeczy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Gaetano
    Gaetano :

    Wielkie uznanie dla pana Jakubiaka, choć dane o wymordowanych Polakach należy odnieść do ukrów (skoro Kuczma mówił nawet o 600 tys. zamordowanych Polaków na Kresach), bo Sowieci, jak by nie liczył, tylu naszych nie zgładzili. Jakubiak to jeden z tych, którzy przytomnie i słusznie zauważają, że ukradlina jest nam do niczego niepotrzebna.