Były premier Kazimierz Marcinkiewicz był pytany w TVN24 o potencjalny konfklit na linii PiS-prezydent Duda.

Marcinkiewicz stwiedził,  że prezydent „wyszedł z przedpokoju, z korytarza Jarosława Kaczyńskiego”. Były premier uważa,  że Duda uznał, iż ma dość „robienia z niego pośmiewiska” i dlatego wszedł w konflikt nie tylko z Antonim Macierewiczem, ale również ze Zbigniewem Ziobro, po tym jak zawetował ustawę o Sądzie Najwyższym i o KRS.

Marcinkiewicz uznał, że zachowanie prezydenta Dudy to „bunt wewnątrz PiS”, a nie „bunt wobec PiS”.  Marcinkiewicz uważa, że prezydent Duda nadal będzie wspierał rząd PiS, ale „chce być elementem podmiotowym”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Były premier spodziewa się, że po wetach prezydenta ws. reformy sądownictwa w PiS zdali sobie sprawę, że „jest jeszcze drugi adres, oprócz Nowogrodzkiej, z którym także trzeba rozmawiać i uzgadniać pewne rzeczy, żeby przeprowadzać szkodzenie Polsce”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Masa” chwali Ziobrę. „Wziąć szczotę i pogonić całą tę sędziowską kastę”

Kresy.pl / TVN24
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz