Szef polskiego MON p spotka się z generałem Herbertem Raymondem McMasterem, doradcą Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego.

Portal tvp.info podał poinformował w piątek, że rozmowa Macierewicza z doradcą Białego Domu będzie dotyczyć umocnienia wschodniej flanki NATO oraz sposobów na odstraszanie Rosji. Podano również, że szef polskiego MON poleci do Waszyngtonu 17 stycznia.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

180 PLN    (0.81%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Nie będzie to pierwsza wizyta Antoniego Macierewicza w Stanach Zjednoczonych. We wrześniu zeszłego roku szef polskiego MON spotkał się z Sekretarzem Obrony USA Jamesem Mattisem. Po tamtym spotkaniu, szef MON poinformował, że rozmowy z jego amerykańskim odpowiednikiem dotyczyły między innymi konieczności wzmocnienia sił Stanów Zjednoczonych w Europie, ewentualnego zwiększenia zaangażowania Polski w miejscach szczególnie istotnych dla USA oraz kwestii usprawnienia funkcjonowania NATO.

Macierewicz dodał również, że rozmowy z Mattisem dotyczyły również sytuacji w Afganistanie, a także jak najszybszego udostępnienia Polsce dwóch rodzajów broni: rakiet Patriot oraz systemu artylerii rakietowej. Potwierdziliśmy obaj nasz punkt widzenia, że będziemy dążyli do tego, by decyzje w tej sprawie zostały podpisane z obu stron jeszcze w tym roku – tłumaczył szef MON.

Rozmowy na temat Patriotów przeciągnęły się i trwały dłużej po tym jak amerykański koncern zażądał od Polski 8 miliardów złotych więcej niż zaplanował to polski rząd.

Kresy.pl / tvp.info

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz