Szef MON wypowiedział się na temat realnych jego zdaniem zagrożeń podczas wizyty w litewsko-polsko-ukraińskiej brygadzie w Lublinie.

Antoni Macierewicz zwrócił się do nowo mianowanego dowódcy wielonarodowej brygady podkreślając, że obejmuje on stanowisko, gdy jednostka jest gotowa do działania w sytuacji, gdy znajdujemy się w coraz bardziej wymagającym okresie napięcia i zagrożenia ze wschodu. Minister Obrony Narodowej wskazał: Nieomal codziennie dowiadujemy się o aktach agresji i zagrożenia, nieomal codziennie dochodzą do nas informacje o przerzucie na zachodnią granicę Federacji Rosyjskiej nowych sił, począwszy od Kaliningradu, a skończywszy na Morzu Czarnym. To musi budzić niepokój.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Macierewicz o rzezi wołyńskiej: Źródłem jest Rosja [+VIDEO]

Polski szef Ministerstwa Obrony wygłosił też dosyć szokującą deklarację: Trzeci rok trwa okupacja terytorium naszego sojusznika ukraińskiego. To jest sytuacja, której w Europie tolerować nie można. Żadne państwo nie ma prawa dążyć do regulowania konfliktów politycznych przez okupację terytorium innego państwa. Polska nigdy się na to nie zgodzi.Dodał również: W kwestii bezpieczeństwa nasza solidarność z państwami flanki wschodniej NATO będzie nieugięta i nigdy się nie zmieni.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Ukraina: wybory pogrążą kraj w chaosie
Hołd lenny ministra Macierewicza

Według Macierewicza obecność amerykańskiej armii w Polsce jest najlepszym gwarantem bezpieczeństwa: Po raz pierwszy od 70 lat będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy bezpieczni, ale zawsze rzeczywiste bezpieczeństwo i rzeczywista pewność zależy od własnej siły, własnego wysiłku i własnej determinacji.

kresy.pl / tvp.info

29 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • boruta
   boruta :

   Żaden Polak za Żyda Maścierwowicza za Krym na wojnę iść nie chce – niech Maścierwowicz sam wskoczy w kamasze i wali się na ryja do ukrów Krym odbijać – ukry ruskim Krym spokojnie oddali – dobrze zrobili – Krym ruski był ruski jest – Mosiek Maścierwowicz nas w wojnę gna – bydlę parszywe

  • fiesta
   fiesta :

   Ej Maciora…… swiadomi Polacy wiedza, ze UPA-ina to wasz PIS-owski sojusznik, a nie sojusznik Polski i Polakow i jak chcesz bic sie z Rosja to wypierdalaj z Polski na UPA-ine, bo tam bedziesz mial blizej do Rosji i w ten sposob spelnisz swoje zyczenia.
   Zapamietaj sobie Maciora, ze zaden swiadomy Polak nie bedzie bil sie za wasze zydowskie interesy.
   FUCK YOU JEWS !

  • boruta
   boruta :

   Żaden Polak za Żyda Maścierwowicza na wojnę iść nie chce – niech Maścierwowicz sam wskoczy w kamasze i wali się na ryja do ukrów Krym odbijać – ukry ruskim Krym spokojnie oddali – dobrze zrobili – Krym ruski był ruski jest – Mosiek Maścierwowicz nas w wojnę gna – bydlę parszywe

 1. mop
  mop :

  Polacy zachowują się od ćwierć wieku jak przysłowiowy rogacz, którego kolejne rządy – żoneczki zdradzają na każdym kroku. Wiedzą o tym wszyscy sąsiedzi, tylko on takiej myśli nie dopuszcza.
  Propaganda podbija cały czas bębenek zagrożenia ze strony Rosji, która ponoć na nic innego nie czeka, jak tylko, żeby wpuścić swoje hordy na teren wschodniej Ukrainy i rezać. Takie brednie mogą mówić jedynie „politycy” którzy robią to za okreslone korzyści (i tych jestem w stanie zrozumieć) albo ci, którzy są zwykłymi kretynami i o polityce, zwłaszcza wykraczającej poza gminne koterie nie wiedzą nic. Ale ci powinni raczej zmienić zawód i znależć sobie zajęcie na miarę swoich możliwości intelektualnych.
  Czy Rosja może militarnie interweniować na Ukrainie?
  Oczywiście, że może! Ma po temu siły, środki i doskonały pretekst w postaci rosyjskojezycznej mniejszości (która tak na prawdę jest większością) na wschodniej Ukrainie.
  Ale Rosja tego nie zrobi z kilku powodów.

  Najważniejszym powodem jest to, że po prostu nie musi. Jedynym przypadkiem, w którym Putin nie miałby wyjscia byłoby masowe zabijanie przez kijowską juntę Rosjan na wschodniej Ukrainie. A na to marionetki z Kijowa nie mają po prostu środków ani pewnie determinacj. Wiedzą bowiem doskonale, że są zwykłą bandą uzurpatorów osadzonych na urzędach przez usrael, CIA, Unię i kogo tam jeszcze.
  To jasne, że Rosja podlewa kontrolnie oliwy do ognia. Byliby głupi, gdyby w takiej sytuacji tego nie robili.

  Rosja tę bitwę już wygrała i teraz może spokojnie siąść na brzegu rzeki i oczekiwać płynącego trupa nieprzyjaciela.

  W najgorszym dla Ukraińców wariancie może zdusić i zniszczyć ich państwo (czy to co z niego zostało) gospodarczo i nie bedzie to takie smętne popierdywanie jak „sankcje” Zachodu wobec Rosji.

  • syotroll
   syotroll :

   Rosja już dawno uznała prawo Ukrainy jako takiej, do wyboru swojej drogi – z UE lub FR; jedyne czego broni na płaszczyźnie międzynarodowej to praw mniejszości o prorosyjskich poglądach. To UE od 2,5 roku jest opiekunem Ukrainy, i niestety Świat widzi do czego ta opieka doprowadziła do czego – do wysłania ukraińskich „anty”terrorystów, przeciw ukraińskim obywatelom, oskarżanym o terroryzm, w oparciu o fakt że gdyby nimi nie byli to rząd nie wysłał by „anty”terrorystów. Według Macierewicza Polska ma obowiązek wspierania wojsk rządowych i rządu Ukrainy, ponieważ te siły działają na szkodę Rosji. Owszem, ale również na szkodę wizerunku UE, której wciąż jesteśmy częścią. Głupie.

  • kojoto
   kojoto :

   Taki scenariusz może okazać się jeszcze gorszy, czyli wcześniejsze wybory i powrót sprzedajnych dziwek z PO. Póki co w Polskiej polityce nie dzieje się nic bez zgody silniejszych sąsiadów i mocarstw. Potencjalna ugoda usraela z Rosją będzie w praktyce końcem rządów PiS – bo co oni mieli by mieć do roboty w bliskiej zagranicy Moskwy i Berlina? Mam niejasne przeczucie, że jeśli PiS dotrwa do końca kadencji to zdąży zniechęcić do siebie prawicowy elektorat, który nabrał się na bajeczki o patriotyzmie PiSuaru.

 2. jaro7
  jaro7 :

  Nie będziesz tolerował?(ja jestem zadowolony jak wiekszość Polaków że Krym wrócił do Rosji) to co zrobisz przygłupie? Wyślesz polskich żołnierzy by walczyli za Banderoland,a może uszczęśliwisz oszołomie Polaków i sam tam pojedzie(wez pampersy) i strzela ci w ten durny łeb.W pisdu z tym pisem .

 3. suchydry
  suchydry :

  pisałem przed wyborami że jak pis dojdzie do władzy to wojna nadejdzie szybkimi krokami i jak widać nie myliłem się . albo ich powstrzymamy albo czas stąd wyjeżdżać bo nie zamierzam brać udziału w chazarskiej wojnie . w ogóle jakim prawem jeden człowiek wypowiada się za cały Naród ? upoważnił go ktoś do takich wypowiedzi ? przecież to jawne działania na szkodę interesu narodowego i wpychanie Polaków na siłę do konfliktu z Rosją w skrócie ZDRADA STANU

 4. suchydry
  suchydry :

  pisałem przed wyborami że jak pis dojdzie do władzy to wojna nadejdzie szybkimi krokami i jak widać nie myliłem się . albo ich powstrzymamy albo czas stąd wyjeżdżać bo nie zamierzam brać udziału w chazarskiej wojnie . w ogóle jakim prawem jeden człowiek wypowiada się za cały Naród ? upoważnił go ktoś do takich wypowiedzi ? przecież to jawne działania na szkodę interesu narodowego i wpychanie Polaków na siłę do konfliktu z Rosją w skrócie ZDRADA STANU

 5. mix
  mix :

  Ktoś powinien temu gościowi postawić jednak jakąś granicę bo widać, że na siłę chce Polskę wplątać w wojenkę i w pewnym momencie może jednak przegiąć. Jak taki odważny niech sam tam jedzie walczyć. A sami Ukraińcy mają walkę o Krym głęboko w d. i wolą jechać zarabiać do Polski.

 6. pro_patria
  pro_patria :

  Zgadzam się z przedmówcami, szajba wymaga natychmiastowego odsunięcia od piastowanego stanowiska, gdyż jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa kraju. Trwoni pieniądze polskiego podatnika na swoją pensję, bo nie spełnia powierzonego mu zadania. Ciekawe, jak jego obecne słowa mają się do gwarancji wyegzekwowania szacunku dla pomordowanych Rodaków danej Kresowianom przed wyborami ?? Obecnie Polska doświadcza większej hańby niż za po..