Białoruś rozlokowała oddziały swojej armii na zachodniej granicy kraju, są w pełnej gotowości bojowej – oświadczył we wtorek prezydent Aleksandr Łukaszenko.

Prezydent Alaksandr Łukaszenko oświadczył we wtorek, że Białoruś rozlokowała oddziały swojej armii na zachodniej granicy kraju. Podkreślił, że są one w pełnej gotowości bojowej – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Wyraził opinię, że na Białorusi pojawiają się problemy “nie tylko wewnątrz, ale i z zewnątrz”.

Łukaszenka odniósł się do swojego polecenia, które zostało wydane w miniony weekend. Kazał wówczas przerzucić pewne siły ze wschodniej części kraju na zachód. Pisaliśmy o tym na naszym portalu. Oświadczył, że polecenie zostało spełnione. “Rozlokowaliśmy oddziały bojowe naszej armii na zachodnich granicach naszego kraju, wprowadziliśmy je w stan pełnej gotowości bojowej” – powiedział.

“Dziś pojawiają się u nas problemy nie tylko wewnątrz, ale też z zewnątrz” – dodał.

Podkreślił, że działania są “absolutnie skoordynowane”.

Do sytuacji na Białorusi, m.in. do rozlokowania białoruskich oddziałów w pobliżu granicy z Polską, odniósł się we wtorek na antenie TV Republika wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

“Z perspektywy Polski nie ma żadnych zagrożeń bezpieczeństwa” – powiedział.

Wiceszef resortu oświadczył, że Polska odnotowuje te deklaracje i analizuje aktualną sytuację na Białorusi. Podkreślił, że wszystkie informacje w tym zakresie są przekazywane do MON i prezydenta Andrzeja Dudy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Łukaszenko rozmawiał z Putinem o “zagrożeniu”, jakie białoruskie protesty niosą Rosji

“Mam wrażenie, że to są takie zagrywki psychologiczne. Władza w Mińsku widzi, że nie poradzi sobie ze skalą tych protestów i próbuje rozegrać psychologicznie swoje własne społeczeństwo, korzystając z elementu strachu, jakim jest wróg zewnętrzny” – powiedział.

“Z perspektywy Polski nie ma absolutnie żadnych zagrożeń bezpieczeństwa” – dodał.

Zobacz także: W Rosji zauważono ruch wojskowych ciężarówek w stronę granicy z Białorusią [+VIDEO]

pap / wnp.pl / fakty.interia.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. accuface
    accuface :

    Może nie na temat. Pamiętacie może Wasie? Młoda dziewczyna, lubiąca zabijać. Jeśli mnie pamięć nie myli pochodziła z okolic Petersburga. Zgłosiła się jako ochotniczka do walk w Dombasie, po stronie separatystów. Jako snajper,zabiła bardzo dużo ludzi. Zabłysnęła w 2014 roku a potem cisza, wiecie może co się z nią później stało ?