Prezydent Białorusi zaprzeczył, jakoby jego kraj był częścią „ruskiego świata” – zdominowanej przez Rosję przestrzeni kulturowej wspólnej wschodnim narodom słowiańskim. Łukaszenko zaznaczył, że Białoruś to państwo suwerenne i niepodległe.

„Niektórzy mówią, że Białoruś to – jak to określają – część ruskiego świata, jeśli nie część Rosji. Zapomnijcie. Białouś to suwerenne i niezależne państwo. Zmusimy do respektowania naszej suwerenności i niepodległości każdego, kto myśli, że nie było takiego kraju. Nie było, a teraz jest, trzeba się z tym liczyć” – powiedział Łukaszenko cytowany przez agencję Interfax. Zaznaczył on również, że na Białorusi nie dojdzie do podobnych wydarzeń jak na kijowskim Majdanie.

gazeta.ru / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz