Łotwa zakazała tranzytu ładunków wojskowych z Białorusi

We wtorek Łotwa rozwiązała umowę z Białorusią, która umożliwiała bezpośredni transport koleją wojskowych ładunków z Białorusi przez łotewskie porty do krajów trzecich. Umowa z Białorusią nie była już od dawna stosowana.

Łotewski resort transportu wyjaśnia, że ​​umowa między rządami Łotwy i Białorusi została zatwierdzona decyzją Rady Ministrów z dnia 25 stycznia 1994 r. W momencie zawarcia umowy Łotwa nie przystąpiła jeszcze do Unii Europejskiej i NATO. „Łotwa jest związana normami prawnymi tych organizacji międzynarodowych, a umowa z Białorusią im nie odpowiada” – podkreśla w komunikacie ministerstwo, cytowane przez portal Latvia Postsen.

“Umowa z Białorusią nie była od dawna stosowana i obecnie Łotwa nie widzi potrzeby przewożenia ładunków wojskowych z Białorusi do krajów trzecich przez porty łotewskie” – zaznaczono w komunikacie.

Informowaliśmy, że według kwietniowego sondażu dwie trzecie mieszkańców Łotwy opowiada się za sankcjami wobec Rosji.

Wyniki badania pokazały, że polityka sankcji wobec Rosji za jej zbrojną ofensywę przeciwko Ukrainie cieszy się poparciem wyraźnej większości mieszkańców Łotwy. Sankcje poparło aż 66 proc. respondentów.

Zobacz także: Łotwa: Rada Miasta Rygi nakazuje rozbiórkę sowieckiego pomnika

latvia.postsen.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply