LOT chce zmienić Dreamlinery w samoloty do transportu towarów

Polskie linie lotnicze LOT prowadzą z Boeingiem rozmowy w sprawie modyfikacji samolotów Dreamliner (Boeing 787). Samoloty miałyby zostać czasowo zmienione w maszyny do przewożenia towarów.

Z powodu pandemii koronawirusa pasażerskie podróże lotnicze są wstrzymane. W związku z tym linie lotnicze szukają alternatywnych środków pozyskiwania dochodów, dopóki popyt na podróże pasażerskie nie wróci do normy. Polskie linie lotnicze LOT podjęły z Boeingiem rozmowy dotyczące modyfikacji samolotów Boeing 787 – podała w środę agencja Reuters. Maszyny miałyby przez jakiś czas zajmować się przewozem towarów.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

210 PLN    (0.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Prowadzimy rozmowy z producentem samolotów na temat przystosowania samolotu pasażerskiego Boeing 787 do transportu ładunków” – powiedział rzecznik LOT Michał Czarnecki w rozmowie z agencją.

„Jeśli uzyskamy zgodę i spełnimy wszystkie wymogi bezpieczeństwa, będziemy pierwszą linią lotniczą na świecie, która dostosuje Dreamlinery do takiego transportu” – dodał.

Zobacz także: LOT zrezygnował z przejęcia Condora

Agencja informuje, że jednak już wcześniej niektóre linie lotnicze na świecie podjęły podobne działania, zmierzające do wypełnienia luki w zapotrzebowaniu na transport lotniczy, spowodowanej przez pandemię koronawirusa.

LOT dysponuje 15 Boeingami 787. Aktualnie część przestrzeni w samolotach wykorzystywana jest do transportu np. masek na twarz, przyłbic oraz innego sprzętu ochronnego. Modyfikacje konstrukcyjne umożliwiłyby działania tego typu na szerszą skalę.

Michał Czarnecki podkreślił, że ostateczna decyzja nie jest jeszcze podjęta. LOT czeka na odpowiedź od Boeinga. Podkreślił, że podejmowanie ewentualnych usług w zakresie przewozu towarów będzie zależało od bieżącego popytu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Tak jak pisaliśmy, w ostatnim czasie LOT zajmował się bardzo intensywnie umożliwieniem Polakom przebywającym za granicą powrotu do kraju w ramach akcji „Lot do domu”.

Zobacz także: Wiadomo, skąd LOT ewakuuje Ukraińców do Polski w ramach akcji „Lot do domu”

Reuters / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz