LOT zrezygnował z przejęcia Condora

Polski, lotniczy przewoźnik narodowy zrezygnował z przejęcia niemieckich linii Condor Airlines. Polska Grupa Lotnicza będąca właścicielem PLL LOT nie podała oficjalnej informacji tłumaczącej rezygnację z inwestycji.

„Potwierdzam, że Polska Grupa Lotnicza poinformowała dzisiaj linie lotniczą Condor o odstąpieniu od transakcji zakupu tej spółki. Na tym etapie nie udzielamy więcej informacji” – Katarzyna Majchrzak, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiej Grupy Lotniczej powiedziała w poniedziałek PAP. Chociaż brak jest oficjalnego uzasadnienia wycofania się przez LOT z inwestycji to PAP korzystając ze źródeł nieoficjalnych tłumaczy ten krok polskiego przewoźnika.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Polski przewoźnik utrzymuje, że transakcja nie dojdzie do skutku z powodu zaniechania strony niemieckiej to jest braku „spełnienia warunków wejścia w życie tej transakcji, w tym potwierdzenia przez niemiecką linię czarterową jej standingu finansowego” jak cytuje za PAP portal Money.pl.

Jeszcze pod koniec stycznia gdy poinformowano o zamiarach LOT zarówno kierownictwo Polskiej Grupy Lotniczej jak politycy Prawa i Sprawiedliwości mówili o wielkim sukcesie i przeciwstawiali tę sytuację kondycji polskiego przewoźnika w czasach rządów Platformy Obywatelskiej, której politycy rozważali sprzedaż LOT. Jednak przedwczoraj niemieckie środki masowego przekazu zaczęły podawać pogłoski o rezygnacji Polaków z przejęcia linii Condor.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Po pierwsze niedawny wyrok niemieckiego sądu otworzył drogę do uruchomienia programu naprawczego w niemieckiej spółce lotniczej, która tym samym nie będzie wymagała zagranicznego inwestora. Jednak jeszcze ważniejsze są uwarunkowania stwarzane przez pandemię koronawirusa SARS COVID-19, które doprowadziły do paraliżu transportu lotniczego i znacznego spadku przychodów w tym sektorze.

money.pl/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz