Litwa wzywa Rosję do natychmiastowego wycofania swoich wojsk z terytorium Ukrainy.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Litwy zdecydowanie potępia „oczywistą agresję” wojsk Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy. W oficjalnym komunikacie czytamy:„Działania podjęte przez Federację Rosyjską są rażącym naruszeniem podstawowych zasad prawa międzynarodowego i umów zawartych na międzynarodowych posiedzeniach. Działanie te otwarcie naruszają suwerenność i terytorialną integralność Ukrainy oraz zagrażają bezpieczeństwu całego regionu. Litwa wzywa Rosję do natychmiastowego wycofania swoich wojsk i uzbrojenia z terytorium Ukrainy oraz do zaprzestania wspierania separatystów na wschodzie Ukrainie w jakiejkolwiek formie”.

112.ua/KRESY.PL

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. tutejszym :

  E tam, dla Litwy agresja FR na Ukrainę to drobiazg. Ważniejsze dla Litwy jest aby Polaków na Litwie pognębić i Polskę poniżyć!. To jest przecież dla Litvusów warunek ich istnienia. Poczekajmy spokojnie na ciąg dalszy obelg a może też skomlenia litewskich władz. Może wtedy pogadamy. Na razie niech trochę FR postraszą że jak nie to oni wtedy…

 2. tagore
  tagore :

  Sprejowe napisy w okolicy Kłajpedy na przystankach autobusowych i zgubione w pobliżu
  naszywki rosyjskiej piechoty morskiej zmuszą ich do ogłoszenia pełnej mobilizacji i internowania
  polskiej ludności jako politycznie niepewnej. Pani Grzybowska wierzę w Pani geniusz przecież
  zna Pani angielski .

  tagore