„Potrzebujemy dziś odważnej decyzji, aby zamknąć kraj na dwa tygodnie” – zadeklarował w poniedziałek minister zdrowia Libanu.

W poniedziałek minister zdrowia Libanu Hamad Hasan ogłosił stan zagrożenia epidemicznego. Wyraził opinię, że krajowi potrzebna jest dwutygodniowa kwarantanna w celu zatrzymania liczby zakażeń koronawirusem, która rośnie w szybkim tempie – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Potrzebujemy dziś odważnej decyzji, aby zamknąć kraj na dwa tygodnie” – zadeklarował minister w czasie radiowego wywiadu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W niedzielę w Libanie została odnotowana rekordowa liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wykryto 439 przypadków. Agencja podkreśla, że prawdziwe liczby są prawdopodobnie znacznie wyższe, ponieważ dostępność testów w kraju jest niska.

Hasan podkreślił, że wszystkie łóżka na oddziałach intensywnej terapii w Bejrucie są już zajęte. Jest to zarówno wynikiem epidemii, jak i tragicznego wybuchu w porcie w Bejrucie. Na skutek eksplozji 200 osób straciło życie, zaś obrażeń doznało 6 tysięcy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wcześniej libańskie władze dwukrotnie wprowadzały restrykcje związane z epidemią. Początkowo w okresie marzec-maj, następnie na przełomie lipca i sierpnia.

W kraju potwierdzono do tej pory 8881 przypadków zakażenia koronawirusem. Do tej pory w Libanie z powodu choroby COVID-19 zmarły 103 osoby.

W poniedziałek dyrektor szpitala uniwersyteckiego im. Rafika Haririego w Bejrucie Firas Abiad oświadczył na Twitterze, że sytuacja epidemiczna w Libanie jest „skrajnie niepokojąca”. Podkreślił, że wielu Libańczyków lekceważy zagrożenie. Jego zdaniem krajowi brakuje „finansowego i społecznego wsparcia, by przetrwać blokadę”. Ma to być spowodowane zapaścią gospodarczą kraju, pogłębioną dodatkowo niedawną eksplozją.

Zobacz także: Liban: Protesty w Bejrucie: policja użyła gazu łzawiącego [+VIDEO]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Bez kwarantanny, liczby nadal będą rosnąć, przeciążając szpitale. Przyjdzie czas, że powaga sytuacji będzie oczywista nawet dla sceptyków. Niestety wtedy będzie już za późno” – powiedział.

Zobacz także: Dysfunkcyjny Liban

pap / wnp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz