Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński powiedział, że porozumienia między PiS a prezydentem Dudą ws. reformy sądownictwa być może będzie ogłoszone w najbliższych dniach.

Krzysztof Łapiński w TVN24 zdementował informacje podawane przez media, że doszło do tajnego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego “w prezydenckim ośrodku pod Warszawą”. “Jeśli są takie spotkania, o których chcemy informować opinię publiczną, to informujemy. Pod Warszawą panowie się na pewno nie spotkali” – mówił rzecznik. Łapiński dodał, że jeśli nawet obydwaj politycy się spotykają, to trudno nazwać te spotkania tajnymi.

Łapiński potwierdził, że doszło do spotkania sekretarzy stanu Kancelarii Prezydenta i KPRM Pawła Muchy i Stanisława Piotrowicza. Podczas spotkania omawiane były poprawki dotyczące ustaw reformujących sądownictwo i że planowane są kolejne rozmowy w tym składzie.

Łapiński wyraził zdanie, że Prawu i Sprawiedliwości zależy, aby prezydent Andrzej Duda nie miał żadnych krytycznych uwag wobec wspomnianych przepisów, choć nie chciał mówić, czego dotyczą poprawki. Te informacje zostaną one podane do publicznej wiadomości po tym, jak trafią do Sejmu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “Fakt”: Kaczyński spotkał się z prezydentem Dudą na tajnym spotkaniu

Kresy.pl / TVN24 / Rzeczpospolita

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply