Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński powiedział, że porozumienia między PiS a prezydentem Dudą ws. reformy sądownictwa być może będzie ogłoszone w najbliższych dniach.

Krzysztof Łapiński w TVN24 zdementował informacje podawane przez media, że doszło do tajnego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego „w prezydenckim ośrodku pod Warszawą”. „Jeśli są takie spotkania, o których chcemy informować opinię publiczną, to informujemy. Pod Warszawą panowie się na pewno nie spotkali” – mówił rzecznik. Łapiński dodał, że jeśli nawet obydwaj politycy się spotykają, to trudno nazwać te spotkania tajnymi.

Łapiński potwierdził, że doszło do spotkania sekretarzy stanu Kancelarii Prezydenta i KPRM Pawła Muchy i Stanisława Piotrowicza. Podczas spotkania omawiane były poprawki dotyczące ustaw reformujących sądownictwo i że planowane są kolejne rozmowy w tym składzie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Łapiński wyraził zdanie, że Prawu i Sprawiedliwości zależy, aby prezydent Andrzej Duda nie miał żadnych krytycznych uwag wobec wspomnianych przepisów, choć nie chciał mówić, czego dotyczą poprawki. Te informacje zostaną one podane do publicznej wiadomości po tym, jak trafią do Sejmu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Fakt”: Kaczyński spotkał się z prezydentem Dudą na tajnym spotkaniu

Kresy.pl / TVN24 / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz