Mam nadzieję, że uda mi się przekonać pana prezydenta do tego, by stanął rzeczywiście po stronie obywateli, by rozszerzył światopogląd, bo w przeciwnym razie nie będzie prezydentem w kolejnych wyborach – powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z portalem onet.pl.

W najbliższy poniedziałek odbędzie się spotkanie Pawła Kukiza i prezydium Kukiz’15 z prezydentem Andrzejem Dudą. Odbędzie się na prośbę szefa Kukiz’15. Będzie dotyczyć referendum ws. konstytucji, zapowiedzianego przez prezydenta.

W środę w rozmowie z Onet.pl Kukiz zapowiedział, że nie będzie stawiał prezydentowi warunków.

– Nie będę stawiał prezydentowi warunków odnośnie referendum. Mam nadzieję, że uda mi się przekonać pana prezydenta do tego, by stanął rzeczywiście po stronie obywateli, by rozszerzył światopogląd, bo w przeciwnym razie nie będzie prezydentem w kolejnych wyborach – mówił polityk.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według Kukiza, Duda powinien zbliżyć się do środowisk centrolewicowych, ponieważ Polska „nie jest stricte prawicowa”. Stwierdził, że z tego względu w referendum mogłoby znaleźć się pytanie np. o kwestię nauki religii w szkołach. Zapowiedział również, że w trakcie rozmowy z prezydentem będzie postulował, by w referendum pojawiło się pytanie dotyczące przyjmowania uchodźców przez Polskę.

Przeczytaj: Kukiz o podstawach nowej konstytucji: system prezydencki, ordynacja większościowa, zmiany ws. referendum

Spotkanie Kukiza z Dudą będzie kolejnym z cyklu rozmów poświęconych kwestii referendum zaproponowanego przez prezydenta na przyszły rok. Na czwartek zaplanowano spotkanie z marszałkami Sejmu i Senatu.

Jak informowaliśmy wcześniej, poseł Marek Jakubiak (Kukiz’15, Endecja) powiedział, że jego ugrupowanie z zadowoleniem przyjmuje zapowiedź prezydenta Dudy odnośnie referendum ws. Konstytucji. – Ja chcę konstytucji nie dla Europy, tylko dla Polaków – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Z kolei wiceszef Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak w komentarzu dla Kresów.pl stwierdził, że propozycja Dudy „nie wygląda na część przemyślanej strategii politycznej”.

Rp.pl / onet.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz