Jak poinformowała na konferencji prasowej rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska – „Patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy razem z nami patrolują granicę. Prawdopodobnie było to przy użyciu ślepej amunicji”.

„Patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy razem z nami patrolują granicę. Prawdopodobnie było to przy użyciu ślepej amunicji. Nikomu nic się nie stało. Być może były to strzały celowo nietrafione, chybione. Tych prowokacji jest coraz więcej” – poinformowała na konferencji prasowej rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Jej zdaniem, mogły być to strzały celowo chybione. „Tych prowokacji jest coraz więcej” – dodała rzeczniczka Straży Granicznej.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„Wojna hybrydowa przeciwko Polsce i Unii Europejskiej trwa. Są tylko dwie strony tego konfliktu – albo opowiemy się za twardą obroną polskiej suwerenności, granic UE, demokracji, praw człowieka – albo wpiszemy się w scenariusz wydarzeń wymyślony na Kremlu i w Mińsku. Jestem i zawsze będę stał twardo za naszymi żołnierzami i funkcjonariuszami Straż Graniczna. Cała moc państwa polskiego jest z Wami!” – skomentował na swoim profilu Facebook premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz też: Migranci szykują się do przekroczenia granicy. WOT prezentuje nagranie z drona FlyEye [+VIDEO]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Już pod koniec września Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński informował, że: „Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest niezwykle napięta. Dochodzi do szeregu prowokacyjnych incydentów z udziałem funkcjonariuszy mundurowych służb białoruskich i do prób masowego łamania integralności naszej granicy”.

Kresy.pl/TVP Info

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz