Jak poinformowała na konferencji prasowej rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska – “Patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy razem z nami patrolują granicę. Prawdopodobnie było to przy użyciu ślepej amunicji”.

„Patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy razem z nami patrolują granicę. Prawdopodobnie było to przy użyciu ślepej amunicji. Nikomu nic się nie stało. Być może były to strzały celowo nietrafione, chybione. Tych prowokacji jest coraz więcej” – poinformowała na konferencji prasowej rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Jej zdaniem, mogły być to strzały celowo chybione. “Tych prowokacji jest coraz więcej” – dodała rzeczniczka Straży Granicznej.

“Wojna hybrydowa przeciwko Polsce i Unii Europejskiej trwa. Są tylko dwie strony tego konfliktu – albo opowiemy się za twardą obroną polskiej suwerenności, granic UE, demokracji, praw człowieka – albo wpiszemy się w scenariusz wydarzeń wymyślony na Kremlu i w Mińsku. Jestem i zawsze będę stał twardo za naszymi żołnierzami i funkcjonariuszami Straż Graniczna. Cała moc państwa polskiego jest z Wami!” – skomentował na swoim profilu Facebook premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz też: Migranci szykują się do przekroczenia granicy. WOT prezentuje nagranie z drona FlyEye [+VIDEO]

Już pod koniec września Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński informował, że: “Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest niezwykle napięta. Dochodzi do szeregu prowokacyjnych incydentów z udziałem funkcjonariuszy mundurowych służb białoruskich i do prób masowego łamania integralności naszej granicy”.

Kresy.pl/TVP Info

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply