W poniedziałek w ramach Rady UE państwa członkowskie poparły propozycję Komisji Europejskiej przeznaczenia 37 mld euro funduszy UE na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa. Środki trafią do systemów opieki zdrowotnej oraz małych i średnich firm.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), środki zaproponowane przez Komisję Europejską na walkę z pandemią koronawirusa pochodzą z aktualnego unijnego budżetu na lata 2014-2020. Pieniądze zostały pozyskane w wyniku przesunięć budżetowych. Opiewają kwotę 37 mld euro.

Zobacz także: Koronawirus: 5 mln osób w Chinach straciło pracę w pierwszych dwóch miesiącach 2020 roku

Zostaną rozdysponowane pomiędzy systemy opieki zdrowotnej, małe i średnie firmy oraz na rynek pracy. Zostaną wykorzystane także do łagodzenia skutków pandemii w innych wrażliwych częściach gospodarek państw członkowskich UE.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: USA: Bezrobocie może wzrosnąć bardziej niż w czasach wielkiego kryzysu gospodarczego lat trzydziestych

pap / forsal.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz