Wiceminister obrony Bartosz Kownacki w ostrych słowach skomentował niemiecką krytykę poczynań rządu Beaty Szydło.

Kownacki wziął udział w inauguracji koncertu pieśni powstańczej i wojskowej. „Dziś, gdy niektórzy zadają pytanie, czy było warto, czy można było powstrzymać to powstanie, odpowiedź może być jedna: nie, nie można i wbrew temu, jak wielką ofiarę krwi ponieśliśmy – było warto” – powiedział Kownacki.

Jak dodał „Nie boję się powiedzieć, że to pamięć tamtego wydarzenia współtworzyła „Solidarność”, i smutne jest to, że III Rzeczpospolita u swojego zarania zapominała o tych, którzy walczyli i jakby się ich wstydziła”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wiceszef MON mówił o Niemcach, którzy mordowali polskie kobiety i dzieci, a następnie wracali do swoich domów i rodzin, jakby nic się nie stało. – „Dziś dzieci i wnuki tych zwyrodnialców pouczają nas, co to jest demokracja. A powinni zamilknąć” – stwierdził Kownacki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kownacki odrzuca oskarżenia o powiązania z Rosją

Kresy.pl / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz