Ośmiu żołnierzy 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie zostało zatrzymanych podczas czynności prowadzonych wspólnie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) i Żandarmerię Wojskową (ŻW). Zatrzymani mieli wręczać łapówki za skierowanie ich m.in. na misję do Kosowa – podało CBA we wtorek.

W wyniku wspólnej operacji funkcjonariuszy krakowskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego i żołnierzy z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie zatrzymano ośmiu żołnierzy. Wszyscy pełnili służbę wojskową w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie. Jednostka ta jest częścią 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie – napisano we wtorkowym komunikacie. Zatrzymani mieli wręczać łapówki za skierowanie ich m.in. na misję do Kosowa.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Z racji na szeroki zasięg przestępczego procederu o korupcyjnym charakterze, prokuratura powierzyła dalsze prowadzenie postępowania Delegaturze Centralnego Antykorupcyjnego w Krakowie. Zatrzymanym postawiono zarzuty w Wydziale do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: CBA i ŻW podejrzanych o korupcję przy przetargach na sprzęt dla wojska

Podejrzanym zarzuca się wręczanie, za pośrednictwem ustalonej osoby, korzyści majątkowych dowódcy jednostki wojskowej – ppłk. Marcinowi M. Łapówki miały być wręczane w zamian za skierowanie ich na misję zagraniczną do Kosowa w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR. Chodzi o kwoty w wysokości 5000 zł. Jednemu z zatrzymanych przedstawiono dodatkowo zarzut złożenia fałszywych zeznań w toku prowadzonego postępowania.

Prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu kontaktowania się z innymi podejrzanymi.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CBA przypomina, że to ciąg dalszy zatrzymań w sprawie, w której dotychczas zarzuty usłyszało już 21 podejrzanych m.in. o przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Trzech z nich jest aktualnie tymczasowo aresztowanych, w tym dowódca 6. batalionu Dowodzenia w Krakowie ppłk. Marcin M.

Czytaj także: Korupcja w Wojsku Polskim. Są zatrzymani

cba.gov.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz