Północnokoreański MSZ w ostrych słowach skrytykował opublikowaną w poniedziałek Narodową Strategię Bezpieczeństwa USA.

Agencja KCNA cytuje oświadczenie rzecznika MSZ: “Ta strategia w pełni ukazuje, że polityka “Ameryka przede wszystkim”, o której gang Trumpa wykrzykuje jest niczym innym niż proklamacją agresji wymierzonej w  kontrolowanie świata zgodnie ze swoim gustem i swoją wolą”.

Słowa padły w kontekście głosowania w ONZ nad kolejnymi sankcjami, które zaproponował Waszyngton. Sankcje mają być karą za kolejne próby balistyczne reżimu północnokoreańskiego.

Wczoraj nasz portal informował, że Stany Zjednoczone przygotowują plan prewencyjnego uderzenia na Koreę Północną, by zmusić ją do porzucenia prac nad programem broni nuklearnej. „Pentagon chce walnąć ich w nos i pokazać, że USA mówią poważnie”. Jak poinformował w środę brytyjski dziennik “The Telegraph”, Stany Zjednoczone przygotowują plany zbrojnego ataku wyprzedzającego na Koreę Północną, żeby zmusić władze w Pjongjang do porzucenia programu nuklearnego.

„The Telegraph” powołuje się na „dobrze umieszczone źródła”, które twierdzą, że Biały Dom w ostatnich miesiącach „dramatycznie” wzmocnił przygotowania do militarnego rozwiązania kwestii Korei Północnej. Z obawy przed tym, że działania dyplomatyczne nie przyniosą spodziewanych rezultatów.

Kresy.pl / Rzeczpospolita

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply