Wicemarszałek Senatu Adam Bielan powiedział w piątek, że dzięki decyzji Komisji Europejskiej ws. uruchomienia art. 7 Traktatu Lizbońskiego, Polacy mogą zmienić zdanie o Unii Europejskiej.

Jak powiedział Bielan w telewizji wPolsce.pl: „W Polsce było bardzo duże poparcie dla integracji europejskiej, wszystkie główne siły ten proces wspierały (…) te nastroje się powoli zmieniają i ojcem chrzestnym jakiejś przyszłej partii, wprost antyeuropejskiej, będzie pan Timmermans”.

Bielan obawia się, że stanowisko Komisji Europejskiej może wzmonić antyunijne ugrupowania w Polsce. „Obawiam się, że ruchy ze strony części polityków europejskich, mogą dać paliwo, tlen, dla tego rodzaju ruchów w naszym kraju” – stwierdził.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Komisja Europejska podjęła w środę decyzję o uruchomieniu wobec Polski art. 7 traktatu UE.  Może to skutkować nałożeniem na Polskę unijnych sankcji, choć Węgry już zapowiedziały, że będą blokować wszelkie tego typu decyzje wymierzone w Polskę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Orban: kto atakuje Polskę, ten atakuje całą Europę Środkową

Kresy.pl / PAP / wPolsce.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz