Posłowie Konfederacji tworzą Parlamentarny Zespół ds. oceny korzyści i strat z członkostwa Polski w Unii Europejskiej. “Od kilku miesięcy obserwujemy wzmożoną debatę na temat obecności Polski w UE. Debatę, która ma kształt polityczny i jest oparta na emocjach, a nie na faktach i rzetelnych informacjach” – poinformowała w piątek sekretarz Ruchu Narodowego Anna Bryłka.

Jak poinformowała w piątek sekretarz Ruchu Narodowego Anna Bryłka, Posłowie Konfederacji tworzą Parlamentarny Zespół ds. oceny korzyści i strat z członkostwa Polski w Unii Europejskiej. “Od kilku miesięcy obserwujemy wzmożoną debatę na temat obecności Polski w UE. Debatę, która ma kształt polityczny i jest oparta na emocjach, a nie na faktach i rzetelnych informacjach”.

Zobacz też: Parlament Europejski przygotowuje pozew przeciwko Komisji Europejskiej

„Zespół powołujemy po to, aby przeprowadzić analizę korzyści i strat z członkostwa w UE, zastanowić się i przygotować analizę renegocjacji traktatów, a także omówić alternatywną współpracę gospodarczą w Europie”. Anna Bryłka dodała, że na ten moment żadne środowisko polityczne nie zastanawia się, jak można byłoby inaczej współpracować w Europie.

„Widzimy co się dzieje. Widzimy przymuszanie Polski do kolejnych negatywnych rozwiązań. Widzimy dyktat energetyczny, widzimy dyktat światopoglądowy” – powiedział prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki „Dzisiaj musimy policzyć koszty i zyski z obecności w UE. (…) Musimy przestać ulegać szantażowi polegającego na tym, że jałmużna z Brukseli, stanowiąca jakiś mikro procent krajowego produktu brutto, jest czymś, czym można zniewolić naród. Musimy przestać być wschodem zachodu, tym ubogim krewnym, który na salonach unijnych cały czas musi upominać się o swoje prawa”.

„Konfederacja jest jedyną partią, która rzetelnie pokazuje Polakom fakty” – powiedział Witold Stoch z biura prasowego Konfederacji, powołując się na przekaz jego ugrupowania w sprawie szczepień, podatków, czy właśnie członkostwa w Unii Europejskiej.

„Jeszcze do niedawna nie do pomyślenia był wspólny unijny dług, podatki czy fundusz zadłużania się na prawie 37 lat. To wszystko dzieje się na naszych oczach, dlatego potrzebna jest rzetelna analiza szybko zmieniającej się UE”.

Zobacz też: Decyzja TK „atakiem na europejską wspólnotę wartości i prawa” – PE przyjął rezolucję przeciwko Polsce

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply