W środę, policyjny partol w okolicach Klimówki, ujawnił na polu ciało mężczyzny – poinformował podinsp. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Jak poinformował portal Interia, w środę policyjny partol w okolicach Klimówki, ujawnił na polu ciało mężczyzny – poinformował podinsp. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

“Wstępne ustalenia wskazują, że są to zwłoki osoby wcześniej przebywającej na terenie Białorusi, o czym świadczą zabezpieczone obok dokumenty. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny “- przekazał rzecznik. “Przy zwłokach znaleziono białoruskie dokumenty wizowe datowane na 15 września. Więc wszystko wskazuje na to, że ten mężczyzna w połowie września wjechał na Białoruś” – powiedział Krupa. Z dokumentów tożsamości znalezionych przy zmarłym wynika, że jest to 24-letni obywatel Syrii.

Prokuratura Rejonowa w Sokółce prowadzi śledztwo, w którym wyjaśniane będą okoliczności i przyczyny śmierci mężczyzny.

Chargé d’affaires Republiki Białorusi p. Aleksander Czesnowski został dziś wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Rozmowa dotyczyła stale pogarszającej się sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, zagrożeń i ryzyka tworzonego przez postępowanie państwa białoruskiego oraz sytuacji uniemożliwienia dotarcia na Białoruś konwoju humanitarnego wysłanego przez państwo polskie.

Zobacz też: Domniemany szpieg Białorusi w rękach ABW

Czytaj także: Lotnisko w Mińsku pełne migrantów [+VIDEO]

Jak informowaliśmy, komisarz UE ds. wewnętrznych Ylva Johansson, zaniepokojona doniesieniami o „tragicznej sytuacji” migrantów na „ zewnętrznych granicach UE z Białorusią”, wezwała na rozmowę ambasadorów Polski, Litwy i Łotwy.

O sprawie unijna komisarz poinformowała we wpisie na Twitterze, zamieszczonym w czwartek:

„Jestem bardzo zaniepokojona doniesieniami o ludziach, w tym dzieciach, którzy utknęli w lasach w tragicznej sytuacji na zewnętrznych granicach UE z Białorusią. Poprosiłam o spotkanie Komisji Europejskiej i Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych z ambasadorami Polski, Litwy i Łotwy w czwartek 14 października, żeby omówić możliwe rozwiązania”. Jak podała korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginion w języku dyplomacji jest to wyraz napięcia w stosunkach dwustronnych. Według informacji uzyskanych przez tę stację, do spotkania miałoby dojść po południu.

Jak pisaliśmy wcześniej, Straż Graniczna opublikowała kolejne nagranie przedstawiające próbę siłowego forsowania polsko-białoruskiej granicy przez nielegalnych imigrantów. Zdarzenie miało miejsce w ostatni piątek. Nagranie pokazuje grupę co najmniej kilkudziesięciu imigrantów, usiłujących nielegalnie przekroczyć granicę. Na końcu nagrania widzimy zniszczony fragment ogrodzenia granicznego.

Kresy.pl/Interia

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply