Klub Prawa i Sprawiedliwości odzyskał większość w Sejmie – poinformował w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Do klubu wrócił poseł Arkadiusz Czartoryski.

Jak poinformował w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński, do klubu wrócił poseł Arkadiusz Czartoryski. Tym samym Klub Prawa i Sprawiedliwości odzyskał większość w Sejmie. „Prawo i Sprawiedliwość ma 231 posłów. Nasz klub odzyskał większość w Sejmie. Pan Poseł Arkadiusz Czartoryski wraca do naszego klubu” – poinformował Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„Poseł Czartoryski był przedmiotem działań, które według mojego rozeznania były bezpodstawne. Chociaż nie było tu żadnych moich decyzji w tej sprawie, to jako szef partii oraz wicepremier ds. bezpieczeństwa chciałbym o tym powiedzieć i nawet przeprosić publicznie pana posła, bo sprawy ciągnęły się długo i poszły zbyt daleko” – przekonywał Jarosław Kaczyński.

Klub PiS znowu liczy 231 posłów. To dobra informacja gdyż stabilna większość jest potrzebna do sprawnego wprowadzenia Polskiego Ładu i pozytywnej zmiany Polski na lata – napisał na Twitterze poseł Smoliński.

W oświadczeniu nawiązał także do Polskiego Ładu i podkreślił, że nastawiony jest on głównie na wieś, na małe i średnie miejscowości „nie zapominając oczywiście też o tych wielkich miastach”.

„Bardzo zdecydowanie będziemy dążyć do realizacji procesu wyrównywania szans. Ostrołęka będzie jednym z ośrodków tego procesu, jeśli chodzi o Mazowsze” – powiedział.

„Cieszę się, że pan Czartoryski nie chciał przejść na drugą stronę i cieszę się, że postanowił wrócić do Zjednoczonej Prawicy. Chciałbym powitać go w szeregach Republikanów. Zrobimy wszystko, żeby zapewnić rządowi Mateusza Morawieckiego jak najbardziej stabilną większość, dlatego że czeka nas szereg bardzo ważnych głosowań związanych z realizacją programu Polskiego Ładu. Rząd, który chce zmieniać kraj, potrzebuje stabilnej większości” – powiedział Adam Bielan

Zobacz też: Senator PiS rezygnuje z przewodniczenia grupie senackiej i krytykuje kolegę z partii

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz