Kliczko coraz popularniejszy na Ukrainie

Rośnie poparcie dla Witalija Kliczki. Według sondaży, były bokser ma coraz większe szanse na pokonanie w 2015 roku obecnego szefa państwa Wiktora Janukowycza.

W sondażu Kijowskiego Międzynarodowego Instytutu Socjologii, Witalij Kliczko zdobywa najwięcej, 16% głosów. Wiktor Janukowycz 14%. Na trzecim miejscu znalazł się faktyczny przywódca partii Julii Tymoszenko Ojczyzna Arsenij Jaceniuk – na niego zagłosowałby co 10 wyborca.
Socjologowie zauważają, że w skali roku poparcie dla Witalija Kliczki wzrosło niemal dwukrotnie, z 9 do 16%. Jednocześnie, o prawie 1/5, czyli o 3 punkty procentowe, spadła popularność Wiktora Janukowycza.
Tradycyjnie poparcie dla konkretnego polityka zależy od regionu. Były bokser jest popularny na zachodzie i w centrum kraju. Obecny prezydent na wschodzie i południu.
Tymczasem ukraińskie media coraz częściej informują o tym, że w związku ze spadającym ciągle poparciem dla Wiktora Janukowycza, osoby z jego najbliższego otocznia wspierają nieoficjalnie Witalija Kliczkę. Nawet w przypadku zmiany władzy, będą one mogły liczyć na przychylność nowego szefa państwa.
IAR/KRESY.PLZbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz