Kierownictwo PiS spotkało się na specjalnej naradzie, aby przedyskutować kryzys dyplomatyczny wywołany ustawą o IPN.

Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, obecny na spotkaniu na Nowogrodzkiej poinformował, że narada jaką odbyło kierownictwo PiS dotyczyła kryzysu dyplomatycznego wywołanego przyjętą przez Sejm nowelizacją ustawy o IPN, przewidującej kary więzienia za fałszywe stwierdzenia dotyczące m. in. uczestnictwa Polaków w Holokauście.

Wcześniej nieoficjalną informację o tematyce spotkania w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości podała Polska Agencja Prasowa. Informowano, że w naradzie udział wzięli najważniejsi politycy partii. Oprócz prezesa Jarosław Kaczyńskiego na Nowogrodzką przybyli m.in. premier Mateusz Morawiecki, duża część ministrów jego rządu, a także wiceprezesi partii i szef komitetu wykonawczego.

CZYTAJ TAKŻE: Senat pracuje nad nowelą ustawy o IPN. Jaki apeluje o jej przyjęcie

Po spotkaniu marszałek oświadczył: Mieliśmy spotkanie kierownictwa partii. Rozmawialiśmy długo o tej sytuacji, którą jesteśmy – nie ukrywam – bardzo zasmuceni, zaskoczeni i zdziwieni, że nasza walka o prawdę, o godność Polaków jest tak interpretowana i odbierana przez opozycję, ale również środowiska, z którymi chcemy bardzo ściśle współpracować. Rozmawialiśmy na temat tej niewątpliwie zaskakującej nas sytuacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Karczewski dodał, że głosowanie w Senacie dotyczące ustawy ma odbyć się jeszcze tej nocy. Marszałek dodał, że kierownictwo PiS liczy, że szybkie zakończenie pracy nad ustawą obniży poziom emocji z nią związanych.

Marszałek Senatu zaznaczył także, że Polska nie neguje Holokaustu. Ujawnił, że w siedzibie PiS rozmawiano również w gronie kierownictwa partii na temat, jak podaje PAP, „postaw antyżydowskich w Polsce”, a także „tych wypowiedzi, które mają miejsce”.

-Odcinamy się od nich i bardzo wyraźnie je potępiamy – mówi Karczewski. Podkreśla zarazem, że Polska chce mieć dobre relacje z Izraelem i będzie o to zabiegać:

– Chcemy mieć dobre relacje z Izraelem i będziemy bardzo zabiegać o to, aby te relacje odbudowywać. I będziemy starali się bardzo o to, żeby nasze relacje były dobre.

Przeczytaj: Narodowcy odwołują pikietę pod Ambasadą Izraela i krytykują politykę zagraniczną PiS

Kresy.pl / onet.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz