Kierownictwo PiS spotkało się na specjalnej naradzie, aby przedyskutować kryzys dyplomatyczny wywołany ustawą o IPN.

Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, obecny na spotkaniu na Nowogrodzkiej poinformował, że narada jaką odbyło kierownictwo PiS dotyczyła kryzysu dyplomatycznego wywołanego przyjętą przez Sejm nowelizacją ustawy o IPN, przewidującej kary więzienia za fałszywe stwierdzenia dotyczące m. in. uczestnictwa Polaków w Holokauście.Wcześniej nieoficjalną informację o tematyce spotkania w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości podała Polska Agencja Prasowa. Informowano, że w naradzie udział wzięli najważniejsi politycy partii. Oprócz prezesa Jarosław Kaczyńskiego na Nowogrodzką przybyli m.in. premier Mateusz Morawiecki, duża część ministrów jego rządu, a także wiceprezesi partii i szef komitetu wykonawczego.

CZYTAJ TAKŻE: Senat pracuje nad nowelą ustawy o IPN. Jaki apeluje o jej przyjęcie

Po spotkaniu marszałek oświadczył: Mieliśmy spotkanie kierownictwa partii. Rozmawialiśmy długo o tej sytuacji, którą jesteśmy – nie ukrywam – bardzo zasmuceni, zaskoczeni i zdziwieni, że nasza walka o prawdę, o godność Polaków jest tak interpretowana i odbierana przez opozycję, ale również środowiska, z którymi chcemy bardzo ściśle współpracować. Rozmawialiśmy na temat tej niewątpliwie zaskakującej nas sytuacji.

Godzien jest robotnik zapłaty swojej (1Tm 5, 18)

Przekaż 50 zł

Zasłużyliśmy na Twoje wsparcie?

Karczewski dodał, że głosowanie w Senacie dotyczące ustawy ma odbyć się jeszcze tej nocy. Marszałek dodał, że kierownictwo PiS liczy, że szybkie zakończenie pracy nad ustawą obniży poziom emocji z nią związanych.

Marszałek Senatu zaznaczył także, że Polska nie neguje Holokaustu. Ujawnił, że w siedzibie PiS rozmawiano również w gronie kierownictwa partii na temat, jak podaje PAP, „postaw antyżydowskich w Polsce”, a także „tych wypowiedzi, które mają miejsce”.

-Odcinamy się od nich i bardzo wyraźnie je potępiamy – mówi Karczewski. Podkreśla zarazem, że Polska chce mieć dobre relacje z Izraelem i będzie o to zabiegać:

– Chcemy mieć dobre relacje z Izraelem i będziemy bardzo zabiegać o to, aby te relacje odbudowywać. I będziemy starali się bardzo o to, żeby nasze relacje były dobre.

Przeczytaj: Narodowcy odwołują pikietę pod Ambasadą Izraela i krytykują politykę zagraniczną PiS

Kresy.pl / onet.pl

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz