Dżihadyści z ugrupowania Asz-Szabab zamordowali w Kenii co najmniej 6 chrześcijan. Zabici odmówili złożenia islamskiego wyznania wiary.

Jak podał serwis internetowy Katolickiej Agencji Informacyjnej, do mordu doszło podczas podróży w północno-wschodniej Kenii. W pewny momencie autobus, którym jechała grupa chrześcijan, została zatrzymana przez islamskich bojowników. Zażądali od podróżujących złożenia islamskiego wyznania wiary.

Jedenaście osób odmówiło. Według informacji medialnych, zostali wyprowadzeni z autobusu i zamordowani, a pozostali podróżni mogli kontynuować podróż. Liczbę zabitych chrześcijan określono na co najmniej 6 osób.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Władze kenijskie potępiły zbrodnię. W oświadczeniu pokreślono, że stracono niewinnych ludzi, a „zachowanie terrorystów jest szatańskie”. Dodano też, że „ich pragnienie krwi niewinnych Kenijczyków nigdy nie zostaje ugaszone”.

W podobnym duchu wypowiedziała się kenijska Wysoka Rada Muzułmańska, której członkowie potępili ten akt przemocy, wyrazili swą solidarność z bliskimi ofiar oraz wezwali muzułmanów do nie popierania ugrupowania Asz-Szabab. To ugrupowanie terrorystyczne i dżihadystyczne, powiązane z al-Ka’idą, odpowiadające za szereg zamachów.

W końcu 2014 roku informowaliśmy, że około 100 muzułmanów z plemienia Fulani napadło na Sabon Gida Shagoo – chrześcijańską miejscowość w stanie Taraba, urządzając rzeź chrześcijan. Islamiści podczas ataku palili kościoły oraz domy mieszkalne. Łącznie w miejscowości znajdującej się w stanie Taraba zginęło 10 osób.

Przeczytaj: Wielkie masakry chrześcijan w Nigerii

Ekai.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz