Dżihadyści z ugrupowania Asz-Szabab zamordowali w Kenii co najmniej 6 chrześcijan. Zabici odmówili złożenia islamskiego wyznania wiary.

Jak podał serwis internetowy Katolickiej Agencji Informacyjnej, do mordu doszło podczas podróży w północno-wschodniej Kenii. W pewny momencie autobus, którym jechała grupa chrześcijan, została zatrzymana przez islamskich bojowników. Zażądali od podróżujących złożenia islamskiego wyznania wiary.

Jedenaście osób odmówiło. Według informacji medialnych, zostali wyprowadzeni z autobusu i zamordowani, a pozostali podróżni mogli kontynuować podróż. Liczbę zabitych chrześcijan określono na co najmniej 6 osób.

 

Władze kenijskie potępiły zbrodnię. W oświadczeniu pokreślono, że stracono niewinnych ludzi, a „zachowanie terrorystów jest szatańskie”. Dodano też, że „ich pragnienie krwi niewinnych Kenijczyków nigdy nie zostaje ugaszone”.

W podobnym duchu wypowiedziała się kenijska Wysoka Rada Muzułmańska, której członkowie potępili ten akt przemocy, wyrazili swą solidarność z bliskimi ofiar oraz wezwali muzułmanów do nie popierania ugrupowania Asz-Szabab. To ugrupowanie terrorystyczne i dżihadystyczne, powiązane z al-Ka’idą, odpowiadające za szereg zamachów.

W końcu 2014 roku informowaliśmy, że około 100 muzułmanów z plemienia Fulani napadło na Sabon Gida Shagoo – chrześcijańską miejscowość w stanie Taraba, urządzając rzeź chrześcijan. Islamiści podczas ataku palili kościoły oraz domy mieszkalne. Łącznie w miejscowości znajdującej się w stanie Taraba zginęło 10 osób.

Przeczytaj: Wielkie masakry chrześcijan w Nigerii

Ekai.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply