Pożar choinki ustawionej w centrum stolicy Kazachstanu wzbudził duże zainteresowanie mediów.

W poniedziałek rano zapaliła się wielka, sztuczna choinka, ustawiona z okazji Nowego Roku w Parku Centralnym. Ogień zauważono ok. 6:20. Na miejsce wysłano dwa wozy strażackie. Według oficjalnego komunikatu Komitetu ds. Sytuacji Nadzwyczajnych MSW Kazachstanu, akcja gaszenia choinki trwała do godziny 6:38. Rusłan Imankułow, przedstawiciel tego Komitetu mówił, że działania strażaków były „szybkie i skoordynowane”.

– Pożar ugaszono o godz. 6:38. Dzięki szybkim i skoordynowanym działaniom straży pożarnej udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia – poinformował Imankułow. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana. Sprawę wyjaśniają kazachskie służby.

Władze miejskie w Astanie podały, że w ciągu najbliższych kilku dni w miejsce spalonej choinki pojawi się nowe drzewo.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W sieci pojawiły się nagrania płonącej choinki. Wzbudziły one wyraźne zainteresowanie mediów – również za granicą.

newtimes.kz / mk.ru / pravda.ru / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz