Już 995 ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia powiadomiło przy pomocy Twittera o nowych ofiarach śmiertelnych koronawirusa w Polsce. W ciągu ostatniej doby zmarły dwie osoby, a zarażonych zostało 305 osób.

W ciągu ostatniej doby przybyło 305 nowych przypadków koronawirusa w Polsce – poinformowało rano na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. Zmarł także kolejne dwie osoby, 49-letnia kobieta z Cieszyna i 82-letni mężczyzna z Tych.

Zobacz też: Emilewicz: Sens istnienia wspólnoty europejskiej po tym kryzysie nabiera nowego znaczenia

Łącznie w Polsce zdiagnozowano już 21 236 przypadków koronawirusa, 995 z nich zakończyło się zgonem. W ciągu ostatniej doby spłynęły potwierdzone przypadki z województwa śląskiego (161), wielkopolskiego (102), lubelskiego (13), dolnośląskiego (8), świętokrzyskiego (7), pomorskiego (4), lubuskiego (3), opolskiego (3), podlaskiego (3) i zachodniopomorskiego (1).

Jak informowaliśmy na naszym portalu, minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział w czasie rozmowy z portalem „Interia.pl” (została opublikowana na portalu w piątek), że „druga fala zachorowań spodziewana jest jesienią”. Dodał, że „we wrześniu lub październiku” jego resort czeka najtrudniejszy okres.

Wielu specjalistów zwraca uwagę, że w Polsce epidemia przebiega w inny sposób niż w większości krajów. Doktor Andrea Ammon z Europejskiego Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób zwróciła uwagę, że Polska jest jedynym krajem Unii Europejskiej, który może mieć szczyt zachorowań przed sobą. W rozmowie z portalem minister został zapytany o tę opinię.

„Poniekąd ma rację. Nasze działania miały na celu wypłaszczenie krzywej, by nie było szczytu, w którym choruje 10 tys. osób w szpitalach, że brakuje respiratorów” – odpowiedział.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szumowski wyraził opinię, że gdyby nie ognisko zakażeń na Śląsku, to wówczas moglibyśmy uznać, że pierwszy szczyt zachorowań jest już za nami.

Zobacz także: Co z letnimi wakacjami? Minister zdrowia zabrał głos

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz