Minister Zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że „spokojnie można rezerwować rodzinne wakacje w kraju”, ale sytuacja dot. obozów i kolonii letnich jest wciąż niepewna. Rzecznik rządu zapowiada, że w pierwszej połowie czerwca może dojść do czwartego etapu odmrażania gospodarki.

W rozmowie z „Super Expressem” minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił m.in. o tym, jak w tym roku miałyby wyglądać w Polsce wakacje. Zaznaczył, że „wakacje rodzinne już są możliwe”, bo rząd otworzył już hotele i pensjonaty.

Na pytanie o to, czy nie ma przeszkód, żeby rezerwować pobyty na lipiec czy na sierpień, Szumowski odpowiedział, że jego zdaniem „spokojnie można rezerwować rodzinne wakacje w kraju”. Zwrócił uwagę, że w razie pogorszenia sytuacji nie można wykluczyć ponownego zamknięcia hoteli, choć jego zdaniem, z uwagi na obecną dynamikę pandemii, takie „prawdopodobieństwo jest niewielkie”. Przyznał jednak, że inaczej wygląda sprawa z wakacjami zorganizowanymi, czyli koloniami i obozami letnimi. „To jest dużo większy problem niż wyjazd rodzinny do hotelu nad morze czy w góry”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Zdaniem ministra zdrowia, niedługo Polacy będą już mogli pójść do kina. Miałoby to nastąpić jeszcze przed wakacjami. Szumowski zapowiedział jednocześnie, że noszenie maseczek nadal będzie obowiązkowe. Tłumaczył to tym, że maseczki „znacząco zmniejszają ryzyko zakażeń”.

Przeczytaj: Nowe oświadczenie majątkowe Łukasza Szumowskiego. Poprzednie było nieczytelne

Czytaj również: Posłowie PO: spółka brata Łukasza Szumowskiego otrzymała od państwa 140 mln zł dotacji

W czwartek na antenie Polsat News rzecznik rządu Piotr Mueller zapowiedział, że w kolejnym tygodniu zostaną ogłoszone decyzje w sprawie kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Sprecyzował, że będzie on obejmował m.in. ponowne uruchomienie m.in. klubów fitness, teatrów i kin, ale „odpowiednich reżimach sanitarnych”. Mueller wyraził nadzieję, że będzie to możliwe w pierwszej połowie czerwca, podkreślając, że wszystko zależy od odpowiedniej liczby łóżek w szpitalach i respiratorów. Wyjaśniał, że chodzi o zabezpieczenie się na wypadek ewentualnego wzrostu liczby osób zakażonych.

Rzecznik rządu dodał, że jeśli kolejne etapy odmrażania gospodarki będą wdrażane, to jeszcze w czerwcu „możliwe są pewne” formy bezpośredniej kampanii wyborczej. Dodał, że wszystko zależy od sytuacji epidemicznej.

Czytaj także: Emilewicz: Otwarcie siłowni i klubów fitness może nastąpić za dwa tygodnie

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że od początku maja rząd stopniowo znosi obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Obecnie działają już m.in. galerie handlowe, restauracje, salony fryzjerskie i zakłady kosmetyczne, ale w odpowiednim reżimie sanitarnym. Zwiększono także liczbę osób, które mogą uczestniczyć w Mszach św. Od ubiegłej niedzieli zamiast jednej osoby na 15 m kwadratowych jest to 1 osoba 10 mkw.

dorzeczy.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz