Nowe oświadczenie majątkowe Łukasza Szumowskiego. Poprzednie było nieczytelne

W ostatnim czasie majątek ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego stał się obiektem intensywnego zainteresowania mediów. W środę Szumowski wypełnił nowe oświadczenie majątkowe twierdząc, że „poprzednie było podobno nieczytelne”.

Jak donosi „Super Express”, minister zdrowia wypełnił nowe oświadczenie majątkowe w obecności dziennikarzy. „Moje poprzednie oświadczenie było podobno nieczytelne” – mówił Szumowski odnosząc się do oświadczenia z 2019 roku. „Jestem dysgrafikiem. Generalnie bazgrzę jak kura pazurem i zawsze kosztowało mnie to w szkole niższe oceny” – tłumaczył minister. Szumowski zapewniał, że nie ma nic do ukrycia i wypełnił oświadczenie najładniej jak potrafił.

W nowym oświadczeniu Łukasz Szumowski zadeklarował posiadanie 34 428 złotych oszczędności i trzech działek o łącznej powierzchni prawie 4 tysięcy metrów kwadratowych. Minister może pochwalić się trzema samochodami – 12-letnią Toyotą Yaris, 15-letnim Land Cruiserem i Mercedesem Benzem z 1959 roku. W swojej kolekcji polityk posiada 15 obrazów wartych około 50 tys. złotych, pióra Lecha i Marii Kaczyńskich oraz zegarki Omega Seamaster i IWC. Księgozbiór ministra składa się z około 500 tomów. Szumowski jest zadłużony w BRE Banku na 519,5 tys. franków szwajcarskich. Jest to kredyt hipoteczny; od ostatniego oświadczenia Szumowski spłacił około 60 tys. franków.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, w poniedziałek Gazeta Wyborcza doszukała się domniemanych niezgodności w oświadczeniach majątkowych Łukasza Szumowskiego z 2017 roku. Minister miał nie wpisać do nich kwot uzyskanych ze zbycia udziałów w dwóch spółkach – Vestera i Szumowski Investments. Druga z nich jest współudziałowcem należącej do brata ministra firmy OncoArendi Therapeutics, która według posłów PO w czasie rządów PiS otrzymała z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dofinansowanie w łącznej kwocie 140 mln złotych. We wtorek posłowie KO Robert Kropiwnicki i Katarzyna Lubnauer zapowiedzieli wystąpienie do CBA z wnioskiem o kontrolę oświadczeń majątkowych ministra. Ministerstwo Zdrowia tego samego dnia sprostowało doniesienia Wyborczej podając, że Szumowski zbył swoje udziały w spółce Vestera w 2016 roku, zanim został wiceministrem w resorcie nauki, który nadzoruje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Kresy.pl / se.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz