Minister Zdrowia: z koronawirusem będziemy borykać się przez rok. Możemy zapomnieć o normalnych wakacjach

Z koronawirusem będziemy się borykać przez rok, epidemia nie wygaśnie w lecie – powiedział we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że jego zdaniem można w tym roku zapomnieć o wakacjach, jakie znane były do tej pory.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził w czasie wtorkowej rozmowy na antenie RMF FM, że „o takich wakacjach jak do tej pory możemy zapomnieć”. Podkreślił, że w jego opinii zmagania z epidemią potrwają rok. Zaznaczył, że rząd rozważa różne scenariusze otwierania szkół.

„O takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć” – powiedział minister. Zwrócił uwagę na brak naukowych danych na poparcie tezy, że „epidemia wygaśnie z powodu lata”. „Na świecie, gdzie mamy temperatury znacznie wyższe, dużo słońca, wirus jest obecny, epidemia jest obecna. W związku z tym nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec, lipiec miały zlikwidować epidemię. Będziemy się z nią borykać przez rok” – zaznaczył Lukasz Szumowski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Minister Zdrowia: Od 19 kwietnia gospodarka będzie stopniowo odmrażana

Szef resortu zdrowia został także zapytany o kolonie i obozy. „Możemy zakładać, że ich nie będzie” – odpowiedział. „Chyba, że będziemy już mieli immunizację pewnych grup, na to też się przygotowujemy – żeby sprawdzać, kto jest odporny, kto jest nieodporny, kto już miał kontakt z wirusem, kto go nie miał, ale to już dalszy etap działania” – podkreślił.

Minister zdrowia zaznaczył także, że trwają analizy różnych scenariuszy dotyczących otwierania szkół. „Czy na przykład regionalnie, gdzie jest najmniej zachorowań, czy też wiekowo, np. klasy I do V, czy też w taki sposób, żeby to była opieka nad dziećmi dla osób, które nie mają co ze swoimi pociechami zrobić. Trudno rok trzymać dzieci w domach, to jest też nie do zrobienia” – powiedział.

Zobacz także: Część państw europejskich łagodzi obostrzenia związane z epidemią koronawirusa

rmf24.pl / pap / fakty.interia.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz